Novērtējumi

The Wine Advocate

Roberta Parkera reitings – viens no pašiem atoritatīvākajiem vīna reitingiem, viņu sastāda slavenais amerikāņu kritiķis Roberts Parkers un ekpertu grupa no viņa žurnāla “ The Wine Advocate”.
Vīns var iegūt atzīmi no 50 līdz 100 balles. Vīns kas ieguvis 90 balles un vairāk balles skaitās lielisks. Parkera reitings ietekmē vīna cenu.

Wine Spectator

Autoritatīva amerikāņu žurnāla Wine Spectator reitings – katru gadu žurnāla eksperti (katrs specializējies uz savu reģionu) novērtē vairāk kā 15000 vīnus. Notiek aklā degustācija (ekspertam ir zināms vīna reģions, bet nav zināma cena un ražotājs), vīns tiek vērtēts 100 baļļu skalā.
Katra gada beigās žurnāls Wine Spectator publicē ikgadēju sarakstu ar 100 labākajiem pasaules vīniem.

Decanter

Pasaules slavena angļu žurnāla Decanter reitings – ikmēneša žurnāls par vīnu un alkoholu, tiek izdots vairāk kā 90 valstīs. Vīnu novērtējumā izmanto 1 – 5 zvaigznīšu sistēmu. Decanter organizē ikgadējas pasaules prēmijas labākajiem vīniem.

Wine Enthusiast

Slavena amerikāņu žurnāla Wine Enthusiast reitings – grupa vīnu speciālistu un profesionālu somelje novērtē vīnus 100 baļļu skalā. Katru gadu tiek publicēts 100 labāko pasaules  vīnu saraksts vairākās kategorijās.

Jancis Robinson.com

Džensisas Robinsones reitingu ir izveidojusi slavena angļu vīna kritiķe un žurnāliste, vīna izdevumu redaktore. Džensisa Robinsone ir pirmā angļu žurnāliste, kas ieguvusi Master of Wine pakāpi un novērtē vīnus 10 līdz 20 baļļu skalā.

Wine&Spirits

Autoritatīva amerikāņu žurnāla Wine&Spirits reitings. Labāko atlase notiek 2 etapos: sākotnēji žurnāla darbinieki, samelje, vīndari, vīna tirgotāji un citi vīna speciālisti uz aklo atlasa no piedāvātajām vīnu grupām labākos vīnus, orientējoties tikai pēc garšas un savām subjektīvajām izjūtām. Otrā etapā vīna speciālisti veic detalizētu vīnu analīzi. Rietings tiek veikts 100 baļļu skalā.

Alkohola lietošanai ir negatīva ietekme.
Alkoholu aizliegts realizēt nepilngadīgām personām.