Avots: www.la-martiniquaise.com

Iepriekš rakstīju par vīna destilātu – konjaku (Cognac). Šajā reizē par citu vīna destilātu – armanjaku (Armagnac) – vīnogu brendiju, kurš ļoti līdzinās visiem zināmajam konjakam. Avots:www.la-martiniquaise.com Kā saprotat, tad visu laiku ir nebeidzamas diskusijas par konjaka un armanjaka vērtībām. Jo tehnoloģijas abiem dzērieniem ir līdzīgas gan vinifikācijas procesā, gan destilēšanā, gan izturēšanā. Vēsturnieki runā, ka armanjaku gatavoja Francijā jau divsimts gadus pirms konjaka. Un vispār, ka tas esot viens no pirmajiem vīna destilātiem Eiropā.

Kaut arī konjaks skaitās no “augstākā plauktiņa”, tomēr paši francūži reizēm joko, ka “Konjaks ir visai pasaulei, bet armanjaks tikai mums!” :))). Varbūt arī šis ir viens no iemesliem, kāpēc konjaks ir zināmāks. Otrs hipotētiskais iemesls konjaka popularitātei salīdzinājumā ar armanjaku varētu būt, ka Armanjakas reģioni atrodas tālu no ostām, un vēsturiski bija sarežģītāk to eksportēt salīdzinājumā ar Konjakas reģionu (netālu ir Žironas upe ar ostām), kas ir lielākais pasaules estuārs.

Avots:www.la-martiniquaise.com

Jo senāka lieta, jo vairāk labu stāstu. Viena no tām, ka tālajā 1559. gadā Gaskoņas augstmanis Saint-Vivant De La Salle izveidoja destilātu, to izturēja melnā ozolkoka mucās, ko visi novērtēja. Vēlāk viņš nosauca šo reģionu Armagnac (Armanjaka). Avots:www.la-martiniquaise.com
16. gs. armanjaku varēja nopirkt aptiekās kā bezrecepšu medikamentu. Tajā laikā dažādus destilātus arī sauca par dzīvības ūdeni, jo tie mazināja sāpes, neļāva novecot un deva daudz prieka. Kurš no lietotājiem varētu iebilst?... :)))
1909. gadā tika pieņemts dekrēts par armanjaka ražošanu, ģeogrāfiskajām robežām, vīnogu veidiem un izgatavošanas tehnoloģiju. Armanjaks (Armagnac) tiek izgatavots tikai Gaskoņas apgabalā, Francijā, kādos no trijiem reģioniem: Bas Armagnac; Armagnac-Tenareze un Haut Armagnac.

Apzīmējumi, kuri parāda armanjaka vecumu, ir līdzīgi kā konjakam:
- VS Very Special vai trīs zvaigznes “*” izturēts ne mazāk kā 1-2 gadus ozolkoka mucās.
- VSOP Very Superior, deLux, Selection, izturēts ne mazāk kā 4 gadus.
- XO Extra Old, Napoleon, Hors d'Age, izturēts ne mazāk kā 10 gadus.
- Tad vēl ir Vintage armanjaki, kuri mucās izturēti vismaz 10 gadus un gadskaitlis nozīmē, ka tas ir no konkrētā gada ražas, kurš ir bijis izcils.

Avots: www.la-martiniquaise.com

Saint-Vivant armanjaki ir visaugstākās kategorijas AOC (Appellation d'Origine Contrôlée) brendiji. Tie ir populāri un atpazīstami ar pieliekto pudeles kaklu. Leģenda vēsta, ka vienām lielām viesībām karaļnams pasūtīja lielu daudzumu armanjaka. Laika, lai izgatavotu pudeles un tās sapildītu, bija ļoti maz. Meistari strādāja dienu un nakti. Lai process notiktu raitāk, pudeļu meistari iemalkoja dzīvības ūdeni – armanjaku. Protams, nebija nekāds brīnums, ka, piegādājot armanjaka partiju un servējot tās uz karaļa galda, daļa pudeles sašķiebušās un ieliekušās. Likās, ka būs skandāls. Tomēr apkalpojošais personāls, kurš bija tuvāk karalim, nebija uz mute kritis un teica: “Jūsu augstība, Jūsu priekšā pat pudeles paklanās.” Situācija bija glābta un defekts pārvērsts par efektu, ko varam vērot vēl šodien – Saint-Vivant armanjaka pudeles ar pieliekto kaklu.


Vai esi jau garšojis kādu Saint-Vivant armanjaku? Ja nē, tad tos var iegādāties Eirovīns veikalos!
Ja jā, tad Tev jau tāpat skaidrs, kas ir jādara :)))

 

Pirkt: armanjaku Saint - Vivant VS

 

Pirkt: armanjaku Saint - Vivant VSOP

 

Pirkt: armanjaku Saint - Vivant XO

 

Avots: www.la-martiniquaise.com                           Avots: www.la-martiniquaise.com