Līdzīgi kā pavārmākslā, kad no vienkāršām sastāvdaļām, ievērojot procesu un proporcijas, var pagatavot kaut ko ļoti izcilu, tāpat arī dzērienu gatavošanas procesi ir maģiski, kuros vīndari, līdzīgi alķīmiķiem, mēģina no kaut kā vienkārša iegūt ko augstvērtīgu. Šodien par baltvīna iegūšanu, ar ko tas atšķiras no sarkanvīna iegūšanas procesa?: 
- vispirms jau vīnogas - ir sarkanās un baltās vīnogas. Baltvīnus ražo no baltajām vīnogām, lai gan tos var iegūt arī no sarkanajām vīnogām ar bezkrāsaino sulu. Šo laikam visi zina :)))

- būtisks ir process - baltvīna ražošanas process atšķiras no sarkanvīna iegūšanas ar to, ka pēc vīnogu sulas izspiešanas mizu, kauliņus un kātiņus atdala nost. Ir vīni un vīndari, kuri uzreiz neatdala, bet gan ļauj ievilkties uz pāris stundām. Tādā veidā tiek bagātināts aromāts un uzlabotas garšas īpašības.
Daudzi vīndari meklē ko jaunu. Piemēram, pēc novākšanas īsu laiku ogas apber ar sauso ledu, lai panāktu, ka aromāti aiziet dziļāk vīnogā, sulā. Tā ka attīstība notiek visu laiku.
Daudzi vieglie baltvīni tiek fermentēti lēni, ilgi, jo process notiek zemā temperatūrā, ap +10 °C (klasiski baltos vīnus fermentē ātrāk, +20 ˚C). Rezultātā tiek saglabāts vīnogu svaigums.
Augstas kvalitātes baltos vīnus nogatavina ozolkoka mucās, savukārt vienkāršos – nerūsējošā tērauda tvertnēs, lai varētu kontrolēt temperatūru. Dabiskai temperatūras kontrolei, piemēram, Ungārijā izmanto sentēvu metodi – cementa tvertnēs.

Baltvīnu sortiments ir plašs, sākot ar spirdzinošu, sausu, vieglu, tad pārejot uz aromātisku, ziedainu, pussaldu, tad jau seko piesātināti, ar bagātīgu garšas buķeti, stiprāki un saldāki.
Baltvīniem nav tanīnu, toties tajā dominē skābums. Tas nodrošina baltvīna balansu.
Jo augstāks ir skābums, jo vīns ir aromātiskāks. Protams, ja tas ir par daudz skābs, tad garša nebūs sabalansēta.

 


Mūsu vīnzines piedāvā šo baltvīnu - lielisks “Līgo” iepakojums:)))

 

Mezzacorona Classica Pinot Grigio Pouch 1,5l Avots:www.mezzacorona.it

 

Pinot Grigio no Mezzacorona ir viens no atpazīstamākajiem un visbiežāk godalgotākajiem vīniem. Vīns, kurš tiek ierindots pirmajā desmitniekā, kā pirktākais, klientiem pasniegtais vīns ASV restorānos. Pinot Grigio ir kontrolētas kvalitātes (DOC - Denominazione di Origine Controllata) sausais baltvīns gatavots no ‘Pinot Grigio’ šķirnes vīnogām, kas tiek audzētas Dolomītu kalnu pakājē, Adidžes ielejā. Vīnam ir salmu dzeltena krāsa, patīkama garšas un smaržas buķete, tam ir maiga, eleganta un labi sabalansēta augļu garša. Šo modernā stila vīnu ir ieteicams pasniegt atdzesētu līdz 10–12 grādu temperatūrai. Labi sader ar zivju ēdieniem, salātiem, putnu gaļas un kā aperitīvu.

 

 

 

 

  


 

Citi Baltvīni no vinuoutlet.lv >>>