Avots:www.enzobartoli.com

  

Līdz šim apskatījām Brunello, Chianti, kā arī pieminējām Amaroni, līdz ar to ziemeļos varam turpināt vīnu elites meklējumus. Jo arī Itālijā, līdzīgi kā Francijā, izcilākie vīni nāk no ziemeļiem.Avots:www.enzobartoli.com No Itālijas Pjedmontas (Piedmont) reģiona nāk izcili monošķirņu vīni – Barbaresco, Barbera un Barolo. Neiedziļinoties detaļās, tikai fokusējoties uz šiem nosaukumiem, var atrast patiešām labu vīnu, kas noderēs jebkuram pasākumam. Pārsvarā tie būs jau būs augstākās kategorijas – DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita). Ja vēl etiķeti rotā papildus uzraksti, kā Superiore, skaidrs, ka tas ir gatavots no labākās ražas gada, kad vīnogās vairāk cukura, līdz ar to stiprāks vīns jeb augstāks alkohola saturs tajā.

Vīna baudītāji bieži Barolo dēvē par vīna karali un Barbaresco par karalieni. Tie ir vīni, kuri veidoti no Nebbiolo vīnogām. Šie vīna dārzi parasti izveidoti labākajās vietās. Barolo parasti ir augstāk virs jūras līmeņa, kur ir mazāk auglīgas augsnes, bet Barbaresco stāda zemākās vietās ar auglīgākām augsnēm. Rezultātā Barolo ir vairāk liesāki un askētiskāki vīni salīdzinājumā ar Barbaresco vīniem, kuriem piemīt nedaudz vairāk augļu un ziedu nošu raksturs. Tā kā šiem vīniem ir augsts tanīnu saturs, tos var ilgi izturēt, tāpēc arī tie ir pieejami par relatīvi augstu cenu.

Avots:www.enzobartoli.com
 

Savukārt Barbera veido no Barbera vīnogām. Šī šķirne ir populāra ne tikai Itālijā, to kultivē arī citos kontinentos, gan ne priekš monošķirnes vīniem, bet jaukšanai ar citām vīnogu šķirnēm. Ja Barolo un Barbaresco vēsture jeb pirmsākumi meklējami pirms kādiem 200 gadiem, tad Barbera lepojas ar pirmsākumiem kopš 13. gadsimta, ko pierāda dokumenti – dažādi zemju nomas līgumi, kuri glabājās Casale Monferrato katedrālē. Barbera vīni parasti ir ar tiešām dziļi sarkanu krāsu, pilnīgu struktūru, zemu tanīnu līmeni un augstu skābuma līmeni. Uz Barbera vīnu etiķetēm var atrast gan d’Asti, gan d’Alba. Abas ir no Pjedmontas. D’Asti uzskata par augstākas klases vīnu, pateicoties turienes augsnei un vietai, kas ir augstāka, labāk izvietota pie kalnu pakājes. D’Asti apelācija paredz, ka Superiore jābūt izturētam mucās vismaz 14 mēnešus. Šie vīni ir vairāk ar žāvētu augļu noti un vairāk strukturēti nekā d’Alba vīni. D’Alba arī ir labs produkts, ar augstu skābumu, bet ne tādu kā d’Asti, šos vīnus parasti dzer jaunus.

 
 

Mūsu vīnzines iesaka:

Barbera d'Asti DOCG Superiore no Enzo Bartoli

Dziļi sarkans ar violetiem akcentiem. Intensīva dziļa rubīna krāsa ar atbilstošiem akcentiem. Aromāts – daudz ķiršu, kas raksturīgi Barbera vīnogai, garšvielas un balzamiko nokrāsas.
Garša – piesātināta un noturīga.
Tas ir brīnišķīgs ar grilētu gaļu, sautētu gaļu un izturētiem sieriem. Pasniedz 16-18°C.

Avots:www.enzobartoli.com