Barone Montalto vīni ir ieguvuši godalgas!

 

„Ammasso” un „Appassimento” ir visaugstākās kvalitātes apzīmējumi vīna darītavas „Barone Montalto” vīniem. Maģiskais vārds „Appassimento” slēpj senču vīndarināšanas metodi (pēc tās gatavo arī „Ammasso”), ko joprojām praktizē ar vislabākajām Sicīlijas vīnogām, rezultātā iegūstot prestižu vīnu. Metodes pamatā ir rūpīga vīnogu atlase. Tad vīnogas ievieto fruttaia (augļu kamerās jeb kastēs), kur vīnogas ir izvietotas plānā kārtā, un sākas žāvēšanas process, kura laikā ogās koncentrējas cukurs un samazinās ūdens daudzums. Pēc maigas vīnogu izspiešanas tiek veidots vīns. Strādājot ar šo metodi, ir nepieciešams divreiz vairāk vīnogu nekā parasti, bet rezultātā vīns ir piesātināts, pilnīgs un izteikti aromātisks. 

 

Ammasso

 

Tāpēc iecienītais Ammasso atkal triumfēja konkursā Decanter World Wine Awards 2015 un ieguva bronzas medaļu un atzinību International Wine Challenge 2015.

 

 

   

 

Izmantotās vīnogas - Nero d'Avola, Nerello Mascalese, Merlot, Cabernet Sauvignon. Vīnogas audzē un vīna darināšana notiek Sicīlijā, Belices ielejas reģionā. Appassimento metodes rezultātā iegūst pilnīgu un maigu līdzsvarotu vīnu. Pasniegt 14-16C grādos.

Cena Eirovīns veikalos 18.00 EUR, ar klienta karti 17.10 EUR

 

 

Nero d'Avola Appassimento

Savukārt Nero d'Avola Appassimento ieguva atzinību International Wine Challenge 2015.

 

  

 

Sausais sarkanvīns gatavots no Sicīlijai raksturīgās Nero D’Avola vīnogu šķirnes. Vīnam raksturīga skaista, tumša rubīnsarkana krāsa, bagātīgi un augļaini aromāti, ar sarkano ogu un vieglām ozolkoka niansēm, vīna garša ir bagātīga un lieliski sabalansēta. Vīns labi saderēs ar liellopa un cūkas gaļas ēdieniem, medījumu, pastu, aromātiskiem sieriem.

Cena Eirovīns veikalos 9.45 EUR, ar Eirovīns karti 8.98 EUR

 

 

***

2014 pavasaris 

 

 

 

 

 

WineSpectator par Barone Montalto vīniem

Jaunais WineSpectator numurs ir veltīts Sicīlijai. Izdevumā ir apskatīts salas īpašais klimats, cilvēki un lieliskais vīns, kurš tiek tur iegūts.

WineSpectator ir izveidojis rekomendējamo vīnu sarakstu, kurā Barone Montalto līnijas Collezione di Famiglia sarkanvīni ir Sicīlijas rekomendējamo sarkanvīnu sarakstā.

 

 

***

Barone Montalto vīni iegūst godalgas AWC 2014

Tikko vīna konkursā Vīnē – AWC Vienna Internationa Wine Challenge 2014 (lielākais oficiāli atzītais vīna konkurss pasaulē), vairāki Barone Montalto vīndarītavas vīni ieguva sudraba medaļas:


Ammasso” un „Appassimento” ir visaugstākās kvalitātes apzīmējumi vīndarītavas „Barone Montalto” vīniem. Ir vērts pamēģināt sauso sarkanvīnu „Ammasso” (IGT), kas tapis no ‘Nero d’Avola’, ‘Nerello Mascalese’, ‘Merlot’ un ‘Cabernet Sauvignon’ šķirnes vīnogām. Piedāvājums no Eirovīns>>


"Appasimento" sausais sarkanvīns gatavots no Sicīlijai raksturīgās Nero D’Avola vīnogu šķirnes. Vīnam raksturīga skaista, tumša rubīnsarkana krāsa, bagātīgi un augļaini aromāti, ar sarkano ogu un vieglām ozolkoka niansēm, vīna garša ir bagātīga un lieliski sabalansēta. Vīns labi saderēs ar liellopa un cūkas gaļas ēdieniem, medījumu, pastu, aromātiskiem sieriem. Piedāvājums no Eirovīns >>

 


Montalto Collezione Di Famiglia Merlot

Sausais sarkanvīns gatavots no Sicīlijā izaudzētam Merlot šķirnes vīnogām. Vīnam raksturīga skaista tumši rubīnsarkana krāsa, tumšo augļu aromāts ar ozolkoka niansēm. Garša noapaļota, ar svaigu, naturālu skābumu un maigiem tanīniem. Vīns labi saderēs ar liellopa un cūkgaļas ēdieniem, medījuma gaļu, pastu, aromātiskiem sieriem. Pasniegt pie 16-18°C temperatūras.Piedāvājums no Eirovīns >>

 


Montalto Nero D'Avola Merlot Piedāvājums no Eirovīns >>

 

Īsta Sicīlijas garša!