Avots:mondodelvino.com 

Ar Supertoskānas vīniem un Brunello tikām skaidrībā! Šodien turpinām stāstu par Itālijas vīnu eliti - absolūto sarkanvīnu klasiku - Chianti no Toskānas.
Avots:mondodelvino.comDažreiz arī Chianti sauc par Itālijas Bordo, kaut gan pēc struktūras tas atšķiras no Francijas vīniem. Līdzīgi kā Brunello, arī Chianti ir DOCG kategorijas  vīns un tas veidots no Sangiovese vīnogām. Chianti var būt darināts no dažādām vīnogām, bet 70-80% ir jābūt Sangiovese vīnogām.
Atkarībā no izturēšanas ilguma, uz etiķetes var parādīties uzraksti Riserva, Superiore, Classico. 

Kā jau visur, labākie vīni tiek veidoti grezni, koncentrēti, ar sarežģītu struktūru un bagātīgi. Arī Toskānā aptuveni 14. gs. izgudroja metodi Governo, lai nodrošinātu nevainojamu fermentāciju un garantētu kvalitāti. 

Avots:wikimedia.org

Paņēmiena pamatā ir metode, kad daļa vīnogu tiek apžāvētas, tādā veidā samazinot ūdens daudzumu, bet palielinot cukura un vīnogas garšas koncentrāciju. Ja fermentācijas process notiek lēnāk, tad pievieno daļēji žāvētās vīnogas, tādā veidā palielinās cukura daudzums, kurš veicina fermentācijas procesu. Rezultātā sanāk vīns ar mazliet lielāku alkohola koncentrāciju un bagātāku raksturu, kā arī dziļāku krāsu. Kādreiz šo procesu izmantoja Chianti reģionā, bet ienākot kontrolētas fermentācijas procesa tvertnēm, tas, lai arī mazāk, tomēr ir sastopams. 

Chianti tradicionāli pildīja “korpulentās” pudelēs un ievietoja tās salmu grozā, ko sauca par fiasco. Tāda veida pudeles bija vieglāk izgatavot, savukārt grozs lieliski nodrošināja drošu transportēšanu. Šodien šādu pudeli grozā izmanto reti, ja nu vienīgi kā suvenīru vai dekoratīvu priekšmetu. 

Vislabākā saderība Chianti ir ar sakņu biezzupām un uzkodām, sākot ar desu izstrādājumiem un beidzot ar zosu pastēti, tāpat ar to sader sarkanā gaļa, izturēti sieri, medījums, pastas un rīsa ēdieni.
Vēlams pasniegt 14-18C temperatūrā, tulpes tipa glāzēs.


 

Piedāvājam

La Piuma Chianti DOCG

no Mondodelvino vīndarītavas.