Avots: www.camus.fr

 

Ir drēgns? Labiem draugiem – vienmēr labs konjaks! :))) 

Šo rakstu varētu iesākt līdzīgi kā iepriekš – visi konjaki ir brendiji, bet ne visi brendiji ir konjaki.
Informācijai – brendijs ir destilēts vīns.
Konjaku (Cognac) izgatavo Konjakā, Francijā (Cognac, France), un tiesības izmantot konjaka nosaukumu ir tikai uzņēmumiem, kas ražo dzērienus pēc noteiktas tehnoloģijas šajā vīndaru reģionā. 1856. gadā pirmoreiz tika ieviesta konjaka marku reģistrācija, un kopš tā laika ir reģistrēti vairāk kā 16000 konjaku marku. Konjaku hierarhijas pamatā ir divi rādītāji: spirtu izcelsme un to vecums.

 

Vīnogas

Konjaka ir pasaules lielākais vīna dārzs. Jau izsenis šeit tikušas kultivētas baltās vīnogu šķirnes.
Tā kā klimats šajā reģionā ir diezgan vēss, vīnogas reti nobriest pilnībā, kaut arī tās novāc mēnesi vēlāk nekā Bordo reģionā. Gatavojot materiālus vīna ražošanai, ir jāizpilda noteiktas prasības:
- presējot ogas, tās ir tikai nedaudz jāsasķaida;
- aizliegtas šneka preses, jo tās sadrupina kauliņus un tad misē nonāk nevēlamas eļļas un skābes;
- raudzēšana notiek 50 līdz 200 hektolitru lielās tilpnēs. Ir aizliegta šaptalizācija (cukura pievienošana sulai), lai paaugstinātu spirta saturu. Ražotājiem ir aizliegts veikt tādas operācijas kā filtrācija un apstrāde centrifūgā. 

Avots:www.camus.fr 

Destilācija

Vīnu Konjakā šodien izgatavo tāpat kā 400 gadus atpakaļ. Nonākot destilācijas posmā, tas ir tāds pats, kā pēc raudzēšanas toverī – ar rauga nogulsnēm un "pienainu" saduļķojumu, kas piešķir spirtiem īpašu aromātu. 
Lai spirts būtu augstvērtīgāks, destilācija jāveic pēc iespējas ātrāk. Likums nosaka galējo datumu – 31. marts, līdz joku dienai. Jo pēc 1. aprīļa destilēto dzērienu vairs nevar saukt par konjaku. Lai iekļautos termiņos, vīndariem nākas strādāt caurām diennaktīm, jo dažreiz vīns, gaidot pārtvaicēšanu, līdz 5 mēnešiem tiek nostādināts uz nogulsnēm. Šajā posmā tiek radīts konjaka spirts (eau-de-vie).
Konjaka destilēšanai ir stingras prasības:
1. tā jāveic tikai Konjakas zonā;
2. var izmantot tikai speciālus pārtvaicēšanas kubulus; 
3. destilācijai jānoris divos posmos:
- pirmajā posmā – vienkārša pārtvaicēšana ar mērķi izvilkt no vīna etilspirtu kopā ar citām gaistošām vielām.
- otrais posms – frakciju pārdzīšana. Pienācīga uzkarsēšana ir svarīgs posms, kura laikā spirts tiek lēnām un akurāti pārtvaicēts.

No spilgtākajiem konjaku piemēriem, ko Eirovīns piedāvā, ir CAMUS ģimenes izcilie, elegantie un retie konjaki. Pacietība, rūpība, cieņa un radošums caurvij CAMUS ģimenes tradīcijas kopš 1863. gada, jo piecās paaudzēs pieder vienai ģimenei. Rūpīgi sargātā neatkarība ir labākā garantija CAMUS konjaku unikalitātei un kvalitātei. CAMUS X.O. ir sabalansēts, izmeklēts un elegants konjaks, kura buķetē ir unikāli ziedu aromāti. Konjakam ir dzidra dzintara krāsa ar sarkaniem atspulgiem un garša, kurā savijas žāvētu augļu, lakricas, mandeļu un lazdu riekstu notis. Pārsteidzoši ilgstoša un smalka pēcgarša.

 

  

 

 

 

 

Citi konjaki vinuoutlet.lv  >>>