Veikalu plauktos atlaides ieputinās
sākot ar 01.12.2019. līdz pat 07.01.2020.

 

Akcijas galvenie piedāvājumi: 

-          1 no 4 vīniem bez maksas. Pērkot jebkurus 4 vīnus (kaut vai visus atšķirīgus), atlaide 25%
-          Konjakiem -20%
-          Šampanietim, kāds datums, tāda atlaide
-          Bez akcijas precēm 3% cashback

 

Šampanietis - augstmaņu dzēriens īpašos notikumos. https://www.flickr.com/photos/maxblogbits/3324879428 

Tradīcija radusies jau kristietības pirmsākumos, kad franku karalis Hlodvigs I (Clovis I) apsolīja savai sievai Hrodehildai – ja uzvarēs nākamajā kaujā, viņš pāries kristietībā. Kad uzvara bija rokā, Hlodvigs 496. gadā kā pirmais no franku vadoņiem pieņēma katolisko kristietību un tika kristīts Reimsas katedrālē. Pēc ceremonijas tika pasniegts šampanietis. Pateicoties šim notikumam, to novērtēja un apbrīnoja augstmaņi un karaliskais galms. Tādā veidā šampanietis kļuva par cildenu un karalisku dzērienu, kas tika arvien vairāk pieprasīts smalkajās aprindās. Attīstoties industrializācijai, 19. gadsimtā dzēriens ieguva popularitāti dažādās aprindās un joprojām tiek pasniegts dažādās svinībās un priecīgos dzīves notikumos, to skaitā gadumijā.

Pirms pasniegšanas šampanietis jāatdzesē līdz 7-9 grādu temperatūrai. To pasniedz spainītī ar ūdeni, kurā peld ledus gabaliņi. Šampanietis jāatver klusu.

 Liels šāviens veicina pārāk ātru ogļskābās gāzes izkļūšanu no pudeles. Kvalitatīvā šampanietī burbulīši var dzirkstīt vairākas stundas.

Lejot glāzēs šampanieti, pudele jāņem vienā rokā, glāze – otrā, to piešķiebjot apmēram 45 grādu leņķī. Dzēriens jālej lēnām, virzot uz piešķiebtās glāzes sieniņu. To lej divos piegājienos, lai ļautu nosēsties putām. Malkojot šampanieti, glāzi jātur pie pašas glāzes kājiņas pamatnes. Nav pieļaujama glāzes sasildīšana ar roku – tādējādi šampanietis ātrāk zaudē savu aromātu un dzirkstošumu.

Tā kā pamatā šampanietis ir baltais vīns, ēdieni, ar kuriem tas sader, ir līdzīgi, piemēram: sieri, augļi, rieksti, sviestmaizes ar kaviāru, salāti, baltās gaļas ēdieni, medījumi, zivis, vēžveidīgie, citrusaugi. Ar to nav ieteicama šokolāde, kā arī tas nesader ar sīpoliem un ķiplokiem.

 

 

 

LANSON IVORY LABEL >>>

Regulārā cena   46,08 EUR

AKCIJAS CENA ...

 

 

 

P.S. ... vēl neesi atradis dāvanu?

Šī būs īstā!

LUNA Argenta Negroamaro Primitivo Appassimento

 

PASIVENTO METODE

Augļu žāvēšana sākas jau vīnogu plantācijā, kur vējš pūš caur vīnogulāju rindām. Un tā tiek noslēgta ar speciālu ventilācijas kontroli, lai sasniegtu vajadzīgo mitruma pakāpi, pirms tās tiek presētas.

Pirms ražas novākšanas. Kad fenola nobriešana ir sagaidīta, ražas novākšana notiek tikai mazās un rūpīgi izvēlētās vīna dārzu platībās.

Savākšana un šķirošana. Labākās vīnogas tiek noplūktas ar rokām un tiek izvietotas vienā slānī mazās kastēs ar maksimālo svaru līdz 5 kilogramiem.

Fruttaia (uzglabāšana speciālās telpās). Vīnogas tiek saglabātas 4 nedēļas kontrolētā temperatūrā "Fruttaia" (augļu kameras). Fermentācijas procesa rezultātā rodas savdabīgs aromāts un garšas īpatnības.

Vīna izgatavošana. Vīns tiek uzglabāts 8-10 mēnešus apdedzināta ozolkoka mucās. 4 mēnešus pēc pārliešanas pudelēs vīns sāk izpaust savas labākās īpašības.

Regulārā cena 13,08 EUR

AKCIJAS CENA ... 

 

 


 

  

LUNA ARGENTA ROSSO TERRESICILIANE APPASSITE >>>

 

No visiem Itālijas reģioniem tieši Sicīlijā ir vispateicīgākais klimats vīnogu audzētājiem, jo ir maz kreņķu ar ražas novākšanu. Vienīgā problēma – laikus novākt ražu, neļaujot ogai pārvērsties par rozīni jeb izžūt uz stīgas un saglabāt tajā skābuma un cukura satura līmeni vajadzīgajā proporcijā. Tāpēc ražu Sicīlijā novāc nevis septembrī - oktobrī, kā citos Itālijas reģionos, bet gan augustā. Turklāt daži to dara noteiktās dienās, kad no Āfrikas sāk pūst atspirdzinošie un svaigie vēji, kas sniedz zināmu atvieglojumu no tveices un svelmes. Ražas vākšana bieži notiek naktī, kad vīna dārzā ir nevis 45C, bet gan 26-28C grādi.

 

LUNA ARGENTA ROSSO 

TERRESICILIANE APPASSITE 
ir 
sauss sarkanvīns gatavots no Sicīlijā audzētām vīnogām, kas tiek daļēji žāvētas. Itāļu valodā šo procesu sauc „appassimento”. Rezultātā tiek iegūts vīns skaistā, tumši rubīnsarkanā krāsā, ar bagātīgiem vīģu augļu aromātiem.

 

Regulārā cena   11,88 EUR