Avots: www.norton.com.ar  

Daudzi zina, ka mūziķiem eksistē termins “absolūtā dzirde”. Varbūt retāk dzirdēts, bet eksistē arī termins “absolūtā redze”. Tas nozīmē gan smalku nianšu izšķiršanu, gan spēju atcerēties skaņu un/vai krāsu salikumus. 

Avots: www.norton.com.ar

Iespējams, ka vīnziņiem jeb someljēriem (franciski – sommelier) varētu arī piedēvēt “absolūto vīna garšu un ožu”, jo viņi spēj izšķirt smalkas garšas un aromātu nianses vīniem :))) Protams, nav jākļūst par profesionāliem vīnziņiem, lai varētu iemācīties atšķirt šīs smalkās nianses. To var apgūt arī katrs pats, daudzmaz sistemātiski degustējot dažādus vīnus, lai atšķirtu vērtīgo no nevērtīgā. Un nav runa, kas ir “labs/slikts”, jo tās ir subjektīvas kategorijas. Drīzāk būtu jāsaka “atbilstošs (neatbilstošs)” vīns – konkrētam pasākumam, noskaņojumam, kā arī individuālās garšas un smaržas intensitātes izjūtas.

Daži piemēri, kā sistemātiski baudīt vīnu:
- var izvēlēties konkrētu vīnogu šķirni no dažādiem reģioniem vai pat valstīm;
- vai arī vienu vīnogu šķirni, bet no dažādiem ražas gadiem, sākot ar jaunākajiem un ejot uz vecākajiem. Jāņem vērā, ka, jo senāki gadi, jo grūtāk būs atrast piedāvājumu, kā arī cena būs būtiski lielāka;
- var ņemt pēc kvalitātes – sākt ar vienkāršiem galda vīniem un lēnām iet uz izsmalcinātiem.

Avots: www.norton.com.ar

Jebkurā gadījumā, tas ir lielisks piedzīvojums, jo neviens pārtikas produkts nevar konkurēt ar vīna daudzajām garšas niansēm, kuras vēl ir atkarīgas no temperatūras, glāzēm, cik ilgi bijusi saskare ar gaisu u.tml.

Kāds saka – konkrētas šķirnes vīns ir labāks “jaunajā pasaulē”, cits saka – nav vērts maksāt par vīna pudeli vairāk kā x naudiņas, vēl kāds vēl kaut ko... Var ieklausīties, tomēr labāk pārbaudīt pašam! Tā kā nākamreiz, pērkot vairākas vīna pudeles veikalā, var ievērot kādu no sistemātiskas vīna baudīšanas pieejām.


Vai esi jau izmēģinājis populāros Cabernet Sauvignon vai Merlot vīnus no dažādām valstīm?

 

 

Merlot vīni vinuoutlet.lv >>>