Vai esi jau bijis uz Saldajām dienām Eirovīns veikalos? 
Ja nē, tad vēl var paspēt!
Ja jā, tad var aiziet vēlreiz! 

 

Jo Saldās dienas Eirovīns veiklos tiek pagarinātas līdz 17. martam!

 

 

 

Madeiras vīna unikālās īpašības nejauši atklāja jūras braucēji. Transportējot vīnu ar kuģiem, tas ilgstoši tika pakļauts augstām temperatūrām, kā arī visu laiku šūpojās jeb skalinājās mucās. Vēlāk, atverot pudeles, tika konstatēts, ka vīns nav tāds kā parasti. Tas bija mainījis krāsu un garšu. Izrādījās arī, ka šāds vīns pēc atkorķēšanas vēl ilgi saglabā savas īpašības. Vēlāk šis defekts izrādījās labs efekts. Šo procesu nosauca par maderizāciju. Tās pamatā ir ordinārā vīna sildīšana 40-500C temperatūrā vairāku mēnešu garumā, kuras laikā notiek karamelizācija. Otrs variants ir turēt vīnu lielās (ap 600l) mucās 2-3 gadus siltumnīcās vai saulē, kur ir tropisks klimats. Tad vīnam parādās tam raksturīgā saldenā karameļu, riekstu un mazliet rūgtenā garša. Labi saderēs ar riekstu vai medus kūku, žāvētajiem augļiem vai tiramisu. Kulinārijā šo vīnu lieto pie izsmalcinātiem ēdieniem. Ar Madeiras vīnu vienmēr var trāpīt 10-kā, it īpaši no 14. februāra līdz 8. martam

 

Regulārā cena 13,48 EUR akcijas cena 10,78 EUR

 


 

Malaga ir vīns, ko daiļais dzimums ir iecienījis, un tam ir sena vēsture. Laikā, kad Francijas karalis Filips II guva galīgo uzvaru pār Angliju, viņš noorganizēja pirmo Pasaules vīna konkursu Parīzē. Vīns Malaga ieguva Kardināla titulu, un tā popularitāte auga ar katru dienu. Tas tika izplatīts pa visu pasauli.

Malaga ir vieta Spānijas dienvidos, kur gatavo kontrolētas kvalitātes Malagas vīnu. Šim vīnam tiek izmantotas Pedro Ximenez un Moscatel vīnogas. Sulas spiešana notiek turpat uz lauka, tie ir trīs procesi:
-           Pirmajā posmā vīnogas novieto uz restēm, paštecē iztek daļa sulas, ko sauc par “lagrima” (tulkojumā - asaras)
-           Otrajā posmā tās spiež maigi
-           Trešajā posmā spiež jau stiprāk
Katrā posmā iegūto sulu gatavo atsevišķi. Vēlāk notiek vīna stiprināšana un nostādināšana mucās pēc “solera” metodes - jaucot jauno vīnu ar jau izturētu vīnu. Malagas vīna otrais nosaukums ir “sieviešu vīns” - vīns, kas domāts sievietēm!

Regulārā cena 10,48 EUR akcijas cena 8,38 EUR

 


 

 

Viss Eirovīns akcijas piedāvājums >>>