Par jaunām kopā būšanām!

Kad:  23.01.2020
Kur:   Eirovīns, Blaumaņa iela 12
Ko:    Degustē & pērc ar -50% atlaidi!*

 

Piedāvājam sākt jauno desmitgadi ar glāzi vīna, ko agrāk neesi vēl baudījis. Esam sarūpējuši arī vairākus
jaunumus, kas ar šo gadu pieejami EIROVĪNS plauktos. 

Kopā visas dienas garumā Blaumaņa ielā 12 degustēsim 10 dažādus vīnus (vīnu saraksts pieejams zemāk).

Kā jau degustācijā pienākas, to 18:00-22:00 vadīs kompetentais someljē Aleksandrs Petrovičevs, kurš ne tikai piedāvās piemērotākās garšas vīnus atbilstoši gaumei, bet arī ļaus izprast nianses, ko sniedz katra vīna baudījums un skaidros tā labākās saderības ar ēdieniem, vai situācijām, kad tie piemērotāki.

*Atlaidi var saņemt tikai degustāciju vīniem, uzrādot degustācijas čeku. Piedāvājums spēkā vienam pirkumam, tajā pašā dienā.


Degustācijas maksa "A" grupas vīniem:        

pērkot 1 glāzi –   3,00 EUR/glāze
pērkot 5 glāzes – 2,00 EUR/glāze

Degustācijas maksa "B" grupas vīniem:        

pērkot 1 glāzi –   4,00 EUR/glāze
pērkot 5 glāzes – 3,00 EUR/glāze


 

"A" grupas degustāciju vīni

 

  ROERO ARNEIS VILLATA TERREDAVINO

Kvalitatīvs sauss baltvīns pagatavots no Arneis šķirnes vīnogām, izaudzētām vīnu dārzos Piemontes reģionā, Itālijā. Vīnam piemīt salmu dzeltena krāsa ar zaļganiem atspulgiem, piesātināta augļu aromātu buķete ar ziedu notīm. Sabalansēta un maiga garša. Rekomendējam pasniegt atdzesētu līdz 8-10 grādiem pie dārzeņu uzkodām, dažādām zupām, maigiem gaļas un zivju ēdieniem, risotto un jūras veltēm. 

 

 LABOURE-ROI MACON - CHARDONNAY

JAUNUMS

 

 

“Macon-Chardonnay” vīna apelācija atrodas Burgundijas dienvidos un tās nosaukums cēlies no vīna dārza, kas ieskauj ciematu ar tādu pat nosaukumu, kā vīnogu šķirne - “Chardonnay”. Vīns veidots no Chardonnay šķirnes vīnogām un tam piemīt tipiski augļu aromāti ar patīkamām medus notīm, kas padara to lieliski piemērotu ēdieniem no baltās gaļas un mājputna, kā arī pasniegšanai pie gliemežiem vai kazas siera. 

 

   IVERIA KHVANČKARA

Tiek izgatavots ierobežotā daudzumā no Aleksandrouli vīgu šķirnes, audzētas Ambrolauri rajonā, Račas - Lečhumi reģionā, Gruzijas rietumos. Vīnam raksturīga sulīga tumša - rubīnsarkana krāsa ar vijolīšu toņiem. Garšā bagātīgi meža ogu aromāti, kur dominē aveņu notis ar mandeļu toņiem. Vīnu rekomendē pasniegt: pie desertiem, valriekstu pīrāga, kā arī mīkstajiem sieriem. Rekomendējamā pasniegšanas temperatūra: +12-14C

 

 

VETERUM VITIUM BOBAL

JAUNUMS

 

 

Kontrolētas kvalitātes sausais sarkanvīns no Spānijas. Šis vīns ir izgatavots no Bobal šķirnes vīnogām, kas audzētas tikai un vienīgi uz vecākajiem vīnogulājiem Utiel-Requena reģionā, Valensijas provincē. Šo vīnogulāju vidējais vecums ir 80 gadi. Sabalansēts vīns ar gludām un zīdainām miecvielām. Izturēts 3 līdz 6 mēnešus franču un amerikas ozolkoka mucās. Buķetē spēcīgi augļu aromāti ar ozolkoka notīm. Ieteicams pasniegt 14-16°C temperatūrā ar grilētu gaļu, risoto, steiku, tartaru un karpačo. 

 

   PATU PRIMITIVO SALENTO

Kontrolētas kvalitātes sausais sarkanvīns no Salento reģiona Itālijā. Iegūts no rūpīgi atlasītām Itālijas dienvidu daļai raksturīgajām Primitivo šķirnes vīnogām. Buķete plūmju, kazeņu un ķiršu aromāti. Vīns ir harmonisks, piesātināts, ar  izteiksmīgu  purpura toni, lieliska piedeva sarkanās gaļas ēdieniem un sieram. Ieteicams vīnu pārliet karafē un pasniegt 16-18°C grādu temperatūrā. 

 

     

 

"B" grupas degustāciju vīni

 

  MAS DE DAUMAS GASSAC WHITE 2016

Sausais baltvīns izgatavots no Viognier, Chardonnay, Petit Manseng un Chenin Blanc vīnogu šķirnēm. Vīns ar lielisko aromātu klāstu, kur dominē medus un augļu sukāžu aromātu notis. Lieliski saderēs ar rīvmaizē un sierā ceptām austerēm, apceptu zosu aknu pastēti, gliemežiem krējumā mērcē ar citrusaugiem. Šis vīns sniegs neaizmirstamu baudījumu, ja pasniegsiet to kā aperitīvu. Ieteicams pasniegt 11°C-12°C temperatūrā. 

MAS DE DAUMAS GASSAC RED 2015

Sausais sarkanvīns, kas gatavots no Cabernet Sauvignon, Merlot, Petit Verdot, Pinot Noir un Syrah šķirnes vīnogām. Vīns ar lielisku augļu aromātu un labu potenciālu uzglabāšanai. Ieteicams pasniegt 17-18°C grādu temperatūrā ar sarkanās gaļas ēdieniem, medījuma gaļu (jo īpaši mežacūkas gaļu) un ar dažādiem sieriem

 

 

LABOURE-ROI BOURGOGNE HOTRE COTE-DE-NUITS

JAUNUMS

 

 

Kontrolētas kvalitātes sausais Burgundijas sarkanvīns, veidots no Pinot Noir vīnogām. Vīnam ir intensīva rubīnsarkana krāsa, buķete piesātināta ar sarkano un melno augļu aromātiem un pikantu noti (pipari). Garša svaiga un augļaina ar zīdainām miecvielām. Ieteicams pasniegt atdzesētu līdz 15°C pie gaļas ēdieniem un sieriem.  

  CHATEAU LOUDENNE 

Skaista, tumša, mirdzoša karmīnsarkana krāsa.
Spēcīgs augļu aromāts ar zemeņu un kazeņu aromātu notīm. Pavisam viegls jaunas koka mucas aromāts ar vaniļas niansēm.
Garša : patīkams pirmais iespaids. Garša ir plaša un labi veidota. Noturīga, armātiska un eleganta pēcgarša, kurā jātama izsmalcinātu, noturīgu, zīdainu tanīnu klātbūtne.

 

  DOMAINE CHATEAU DE MERSAULT   

Augstvērtīgs kontrolētas kvalitātes vīns no Burgundijas, kas tiek iegūts no pils nocietinājuma austrumu daļas nelielā vīna dārza Chardonnay šķirnes vīnogām. Vīnam piemīt dzidra, gaiši dzeltena krāsa ar zaļiem atspulgiem, neuzkrītoša smarža ar ziedu un mentola aromātiem. Sākotnējā garša ir spirgta ar svaigu augļu notīm un vieglu jaunas mucas aromātu nobeigumā. Vīnu speciālisti iesaka pasniegt 8-10°C grādu temperatūrā, pie izsmalcinātas gaļas izstrādājumiem, jūras veltēm un grilētas zivs.  

     

 

 

Uz tikšanos degustācijā!