Tas ir bijis stabils kāpums augstākā līmeņa sanāksmē. Trešais mūsu aptaujā 2017.gadā, kad tas tika iestiprināts starp Bollinger un Louis Roederer. Pagājušajā gadā tas bija otrais, aiz Roederer un pirms Charles Heidsieck. Tagad tā ir nonākusi uz pjedestāla, pāļa augšpusē, 32 Avenue de Champagne adresei ceļot smaidu - „Šampanieša visvairāk dzeramā adrese”, pēc Winston Churchill - vēl plašāku.

Ir zināma ironija, ka šogad Krugs iecelts amatā, ņemot vērā, ka pēdējo 19 gadu laikā galvenais vīndaris bijis Dominique Petit, kas no deviņdesmito gadu beigām to pārņema no Kruga. Petit pagājušajā martā aizgāja pensijā (2018. gadā), un jaunais zēns uz bloka ir Damien Cambres, kura divu gadu desmitu vīndarības pieredze nāk no dažādām vīna darītavām, ieskaitot Feuillatte in Chouilly (1997-2012).

Viņam jābūt diezgan gudram, lai paņemtu vienu no visvairāk kārotiem darbiem Šampaņas reģionā. Viņš manto visus mūsdienu vīna darīšanas līdzekļus ko vien varētu vēlēties, pateicoties ilgstošam programmu ieguldījumam Pol. Un pēc izaicinošā sākuma ar 2017. gada ražas novākšanu viņš ātri sasniedz to, kas izklausās kā sapņu laikmets (skatiet mūsu detalizēto ziņojumu 38-41. Lappusē).

Šefpavāra maiņa uzsver, ka liels šampanieša ražošanas laiks ir ievērojams. Pirmā Petit raža, kas izgatavota, izmantojot visu jauno komplektu, bija 2012. gads, kura Blanc de Blancs vīnogu raža tikko nonāk tirgū jau pēc mēnešiem pēc viņa pensionēšanās. Vai Cambres nodos pagraba atslēgas nākamajam pagraba meistaram, pirms Sir Winston Churchill Cuvée 2018 (pieņemot, ka tas ir izdarīts) pāris gadu desmitu laikā nonāk apogejā? 2008. gadā izlaistais Vīnstons Čērčils Cuvée trompetais ir tikai tirgū, un vēl desmit gadus uz korķa vīnam ar šāda veida struktūru un vecumu ir nekas.

Pol Roger visu gadu ir bijis notikumiem bagāts gads. Janvārī, uzsākot celtniecības darbus pagraba daļā, kas sabruka 1900. gada februārī - apglabājot un pārsvarā iznīcinot aptuveni 1,5 m pudeles un 500 mucas - celtniecības darbinieki atklāja tukšumu. Uzmanīgi, jo visa mitrās apakšzemes augsne mitra pēc mitras ziemas un viņi negribēja izraisīt citu pagraba sabrukumu, ienākošie un izejošie vīndari Cambres un Petit paplašināja dobumu. Viņi galu galā atrada 26 neskartas pudeles, kas datētas ar 1889.-1898. Un viņi cer atrast vairāk, saka CEO Laurent d’Harcourt, jo viņi turpina izrakumu.

Pagājušā gada maijā Pol Roger Brut Réserve tika izvēlēts par oficiālo šampanieti Prinča Harija un Meganas Marklas kāzām. Nav šaubu, ka d’Harcourt sekoja viņa priekšteča vadībai, uzstājot, ka viņiem bija magnumi, nevis pudeles. Bijušais mājas priekšsēdētājs Patrice Noyelle pieņēma šo apdomīgo lēmumu, kad Harija brālis pirms dažiem gadiem gāja augšup ejā, un tas nav izdarījis nekādu kaitējumu mājai.

Lieliska reputācija vai tēls nepārprotami ir daļa no tā, kas nepieciešams, lai sasniegtu mūsu ikgadējo balsošanu. Bet tas nav viss uzvarētāju zīmols. Jūs nesaņemat šādu atbalstu, ja vien nepārtraukti neveidojat lielisku vīnu un nepārprotami cenšaties uzlabot visus procesa aspektus, kurus var uzlabot. Nesenie uzvarētāji liecina par to, Roederer pagājušajā gadā, Bollinger pirms gada, Krug 2016. gadā.

Protams, mūsu starptautiskā pircēju un ekspertu grupa vienmēr ir balsojusi par zīmolu, ko viņi personīgi bauda. Un viens no Pola lielākajiem stiprumiem ir tas, ka, lai gan daži stili var dalīt viedokli, Pol vienmēr ir pievilcīga iespēja, kas, visticamāk, saņems lielāku atzinumu. Tā stils ir dāsns, nevis strikts. Vīndarībā nav iesaistīts ozols – interesanti, ka trīs priekšgājēji augšējā slotā visi zināmā mērā izmanto ozola fermentāciju, un acīmredzamā ozola izmantošana dala viedokli, kā rāda jebkura akla šampanieša degustācija.

Vēl viens svarīgs pagātnes uzvarētāju faktors ir ģimene. Tie ir visi ģimeņu izgatavoti šampanieti, vai arī, tāpat kā Krug gadījumā, joprojām pastāv spēcīga saikne ar ģimeni. Kad Pol Roger degustācijas komisija tiekas, lai izlemtu par maisījumu izlaidumu, tā sastāv no piektās paaudzes ģimenes locekļa Hubert de Billy, prezidenta Laurent d'Harcourt, vīna darītāja un viņa vietnieka Sandra Derouillat. Un tad, lai iegūtu galīgo maisījumu, tiek vaicāts ceturtās paaudzes ģimenes loceklim Christian de Bilija un Christian Pol-Roger kopā ar iepriekšējo prezidentu Patriku Nojeli. (Noyelle un d’Harcourt ir „adoptētā ģimene” kā divas pirmās nepiederošās personas, kas vada uzņēmumu.)

Pola veiksmes stāsts ir nepārtrauktība, ģimene un centieni vienmēr uzlabot. Tie ir tikpat svarīgi zīmola tēlam kā Pol Roger, diapazona zvaigznes, ražas kvalitāte. Tāpēc tas ir visvairāk cienīts šampanieša zīmols.