Skotu viskija pagatavošana

Iepriekš rakstīju par viskija vēsturi un skotu viskija kategorijām.
Šajā rakstā apskatīsim, kā pagatavo katru no šīm kategorijām, lai tie nebūtu tikai tukši nosaukumi.

 

Iesala viskijs (Single Malt)

Būtiska sastāvdaļa ir ūdens. Atliek tikai “receptē” nomainīt cita avota ūdeni, un viskijs maina savu garšu. Tā kā tīrs un dzidrs ūdens ir svarīga sastāvdaļa viskija pagatavošanas procesā! Tāpēc daudziem viskija ražotājiem ir savi ūdens avoti.
1. piesūcināšanas process – tā kā graudaugos ir daudz cietes, kura ir jāpārvērš cukurā, tad tos iemērc jeb piesūcina ar ūdeni. Pēc 2-4 dienām graudi ir gatavi dīgšanai.
2. nogatavināšanas process – piesūkušos graudus dabiski žāvē biezos slāņos, apmaisa, lai tie nebūtu salipuši kopā. Pēc laika mitrums un siltums iedarbojas, un graudi sāk dīgt. Šis posms ilgst 12 dienas.
3. žāvēšana – diedzēšanas process tiek pārtraukts, tos mākslīgi žāvējot jau plānākās kārtās, augstākā temperatūrā un speciālās iekārtās. Skoti žāvēšanas procesā izmanto kūdras dūmus, kuru aromātu var sajust ikvienā skotu viskijā.Avots: https://www.ballantines.com
4. iesala misas iegūšana – graudus attīra no asniem, ko vēlāk izmanto dzīvnieku pārtikai, bet pašus graudus presē un maļ, ievieto rezervuāros un aplej ar siltu ūdeni. Tad maisa, līdz lielākā daļa cukura, kas bija graudos, ir izšķīdusi. Rezultātā ir iegūta salda, bezalkoholiska dzira, ko vēlāk filtrē. Filtrēšanas biezumi atkal nonāk dzīvnieku pārtikā, šķidrums iet uz fermentācijas procesu.
5. fermentācijas process – iegūto misu lej skujkoka vai nerūsējošā tērauda raudzēšanas toveros, pievieno rauga maisījumu un pēc pāris dienām ir viegls (spirta koncentrācija ir 10-12%) alkoholisks dzēriens, ko sauc par brāgu.
6. destilācijas process – no pamatskolas laikiem varam atcerēties, Avots: https://www.ballantines.com ka ūdens vārīšanās temperatūra ir augstāka par spirta vārīšanās temperatūru. Tāpēc, sildot spirts pirmais sāk vārīties, tā tvaiki nonāk dzesēšanas caurulītē, kurā tas kondensējas un uzkrājas jau šķidrajā fāzē. Tiek iegūts šķidrums ar aptuveni 30% spirta koncentrāciju. Šo procesu atkārto, lai iegūtu lielāku spirta koncentrāciju.
Tad viskija destilēšanas procesam ir īpatnība - 3 daļas, kurām ir doti tēlaini nosaukumi – “galva, sirds un aste” jeb destilācijas procesa “sākums, vidus un noslēgums”:
- Galva - pirmais, piesārņotais tvaiks, rodas duļķains šķidrums.
- Kad šķidrumā nav duļķi, tā jau ir “sirds”.
- Kad spirta koncentrācija sāk kristies, tā jau ir “aste”.
Viskvalitatīvāko dzērienu var iegūt no “sirds” jeb vidusdaļas procesa, “nocērtot galvu un asti”.

 

Graudu viskijs – (Single Grain)

Tie nav populāri, maz kuri tos ražo pārdošanai, tāpēc veikalos grūti atrodami. Parasti graudu viskijs ir pusfabrikāts, lai iegūtu jauktos jeb kupažētos viskijus.
Tā pagatavošanas process ir līdzīgs kā iesala miežu viskijam, tikai šajā gadījumā to gatavo no: kviešiem, kukurūzas, mazliet pievienojot miežu iesalu.

Ir dažas nianses:
- tvaicēšanas iekārtas ir citādākas, jo process ir vienu reizi, bet ilgstošs;
- vajag mazāk graudu, tam nav izteikta aromāta;
- izmaksas ir mazākas.

 

Jauktais viskijs – (Blended: Malt, Graind, Malt&Grain)Avots: https://www.ballantines.com

Šis ir visizplatītākais viskija veids. Jaukto viskiju varētu pielīdzināt gatavam ēdienam. Var būt vienas un tās pašas sastāvdaļas, tomēr dažādi pavāri no tām “uzburs” dažādus ēdienus. To pašu var attiecināt arī uz jauktajiem viskijiem, kur bez dažādu viskiju jaukšanas jeb sastāvdaļām ir svarīgas to proporcijas, kad un kādā veidā tos jauc, cik un kurā brīdī, ko iztur utt., kā rezultātā rodas izteikta un atpazīstama rakstura viskijs. Katra viskija zīmola “recepti” to īpašnieki tur noslēpumā.

 

Skotu viskija etiķete

Etiķetei ir jāietver:
- viskija kategoriju Single Malt, Single Grain vai Blended veids;
- apvidu, reģionu vai rajona nosaukumu;
- zīmolu un ražotāja nosaukumu;
- tilpumu, alkohola daudzumu;
- ja ir norādīts gads, tad:
     - kupažētajiem viskijiem jāuzrāda jaunāko viskija gadu maisījumā;
     - Vintage - ļoti labvēlīga viena gada viskijs: jānorāda gadu, kad tas ir destilēts;
Savukārt uzraksti: Special, Finest, Extra, Old, Reserve, Supreme, Cream, Matured ir ražotāju mārketings un nav regulēti. Piemēram: De luxe, Premium, Superpremium nozīmē, ka tie vismaz 12 gadus izturēti mucās. Protams, ka šādam viskijam cena arī būs salīdzinoši augstāka.

 

Izturēšana Avots: https://www.ballantines.com

Pēc destilēšanas procesa tiek iegūts augstas alkohola koncentrācijas viskijs, ko šķaida līdz 63,5%, kas tiek uzskatīts par optimālu izturēšanai un uzglabāšanai. Tad to pilda mucās, kuras izgatavotas no labākajām ozolu šķirnēm, jo no tā ir atkarīga viskija kvalitāte. Daži viskija meistari izmanto vecās šerija, ruma vai apdedzinātas burbona mucas, ko bieži arī norāda uz etiķetes. Izturēšana notiek vismaz 3 gadus, bet parasti vairāk.

Pēc izturēšanas viskiju atšķaida līdz vēlamajam stiprumam un pilda pudelēs, kurās notiek arī noslēdzošā izturēšana.


Avots: https://www.ballantines.com

 

Viens no pirktākajiem skotu viskijiem - Ballantine's!

Avots: https://www.ballantines.com

– 1827. gadā tirgonis Džords Ballantains (George Ballantine) atver jaunu, citādu jeb atšķirīgu pārtikas veikalu Edinburgā. Viņš sāk pievērsties viskiju izturēšanas mākslai,  jaucot kvalitatīvus iesalus. Veikals piedāvā piegādi tuvākā apkaimē, kas tajā laikā bija jaunums.

- 1881. gadā Ballantine's iepazīst visa pasaule, jo sākās eksports uz citām valstīm.

Vēlāk Džordžam Ballantines un viņa dēlam karaliene Viktorija piešķīra karalisko goda ordeni.

- 1910. gadā parādījās šodien zināmais Ballantine’s Finest un atpazīstamā četrkantīgā pudeles forma. S.c., šī pudeles forma tika izveidota, lai alkohola aizlieguma laikā to varētu vieglāk paslēpt portfelī. Varbūt arī šodien kādam tas varētu noderēt :)))

- 1938. gadā Lionas lords piešķir Ballantine’s ģerboni, kurā attēlots Skotijas karogs un četri būtiskie viskija pagatavošanas elementi – zeme, ūdens, uguns un gaiss. Kā arī frāze “Amicus Humani Generis”, kas nozīmē “draugs cilvēcei” –  ar domu, draugiem vienmēr var uzticēties. Ģerbonis šodien rotā katru Ballantine’s pudeli.

- 2007. gadā Ballantine's kļūst par vienu no pārdotākajiem viskijiem pasaulē.

 

 

Citi viskiji no vinuoultet.lv >>>