Avots: www.pernod-ricard.com 

 

...un noslēdzot rubriku par brendijiem

Brendijs būtībā ir vīna destilāts, viens no šī vārda izcelsmes variantiem varētu būt holandiešu Brandwijn – dedzināts vīns. Līdz šim apskatījām brendiju populārākos veidus:
– cognac >>>
- armagnac >>>
- calvados >>>
- grappa >>>
Tomēr katrā vietā pasaulē, kur nodarbojas ar vīnkopību, ir sastopams savs īpašais brendija veids. Vēl pat vairāk, brendijus ražo arī vietās, kur ar vīnkopību nenodarbojas vispār.
Tā arī vietās, kur nevar nodarboties ar vīnkopību, radās nakamais populārais destilāns  - viskijs!

Viskija (Whisky&Whiskey) vēsture

Īri un skoti joprojām strīdas, kurā valstī meklējami viskija pirmsākumi. Avots: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/11/Erskine_Nicol%2C_A_Nip_against_the_Cold_%281869%29.jpg
Īri runā, ka visu esot aizsācis svētais Patriks Īrijā, un viņš tieši bijis tas, kurš ievedis arī Skotijā viskija pagatavošanas mākslu. Savukārt skotiem ir karaliskā arhīva dokumentos var atrast, ka Džons Kors (John Cor) iepircis daudz iesala miežus, lai radītu dzīvības ūdeni.
Bet nu skaidrs ir viens – tas radies klosteros, jo mūkiem bija zināšanas un iekārtas, kā gatavot destilātus no graudiem, jo Britu salās vīnkopībai nav labvēlīgs klimats. Kā jau visi destilāti, arī viskijs tika izmantots kā zāles. Kā kādreiz rakstīja: “Mēreni patērēts, tas palēnina novecošanu, izceļ jaunību, uzlabo gremošanu, ārstē kataru, atbrīvo no melanholijas, priecē sirdi, atvieglo prātu, atgriež jaunības garu. Tas neļauj: galvai noreibt, acīm apžilbt, mēlei sapīties, zobiem klabēt, kaklam krekšķēt, kuņģim kurkstēt, sirdij satraukties, rokām drebēt, vēnām izžūt, kauliem atmiekšķēties”. Jāatzīst, ka var arī kaut kam no tā piekrist :)))
Vēlāk jau tas izplatījās ārpus klosteru sienām, īpaši strauji Skotijā un Īrijā.
Tajā laikā to jau gatavoja daudzās mājās no miežiem, kurus neizlietoja pārtikā. Vēlāk jau šim nolūkam sāka audzēt speciālus graudus, un viss attīstījās. Sākās akcīzes nodokļi viskijam, cilvēki slēpa gan pašu ražošanas procesu – to darīja naktīs, lai neredz dūmus, kuri radās sildīšanas procesā, gan gatavoja viskiju dažādās vietās – aiz skapjiem, zārkos, pat dievnamos. Nu šodien jau dažam labam mājās arī ir nodokļu inspektors, no kā ir jāslēpj sīvais :DDD Avots: www.pernod-ricard.com
Tā arī viens vīrs bija paslēpis viskiju mucā un apracis. Vēlāk, pēc pāris gadiem, to atkal atrada un secināja, ka ir izdevies ļoti varens dzēriens, to ilgstoši izturot mucā. Tā arī sākās viskiju izturēšana mucās, jo tajā laikā viskiju neizturēja ilgāku laiku, bet lietoja uzreiz.
Vēlāk jau viskijs ceļoja uz citām pasaules valstīm. Un tagad bez skotu un īru viskija pasaulē ir populāri amerikāņu, kanādiešu, japāņu viskiji u.c., bet to pagatavošanas procesi ir ļoti līdzīgi jeb atvasināti no skotu un īru viskijiem. Lai kaut kā atšķirtos skotu viskijs no īru, tad nosaukumā ir papildus “e” burts. Skotu un Kanādas viskijs saucas “Whisky”, bet Īrijas un Amerikas “Whiskey”, tā kā tā nav drukas kļūda uz etiķetes :)))

 

Skotu Viskijs – Scotch Whiskey, kategorijas

Dzēriens ar nosaukumu Scotch Whisky var būt pagatavots (tas attiecināms uz visu procesu: graudu audzēšana, ūdens, ražošana, izturēšana, pildīšana pudelēs) tikai Skotijā!

Avots: www.glenfarclas.com

Saskaņā ar aktuālo regulāciju, Skotu viskijus (Scotch Whisky) iedala: 
- Iesala viskijs (Single Malt) – ir pagatavots vienā ražotnē un tikai no miežu iesala un ūdens. Sastāvdaļas nākušas no vienas saimniecības – gan mieži, kas auguši tiem piemērotā augsnē, gan avota ūdens. Pudelē var būt savākti spirti no tā pašas saimniecības simtiem dažādu mucu, kas iztvaicētas un nostādinātas atšķirīgos termiņos, bet ne jaunākas par vecumu, kuru deklarē ražotājs. Piemēram, starp Glenfarclas viskijiem var atrast Single Malt viskijus  ;

- Graudu viskijs (Single Grain) – ir pagatavots vienā ražotnē un papildus miežu iesalam izmantoti citi graudaugi;

- Jauktie (Blended) jeb kupažētie viskiji, sajaucot pirmos divus, tiek iegūti:
          - Jaukto iesalu (Blended Malt) – vairāku iesalu viskija maisījums no dažādām ražotnēm;
          - Jaukto graudu (Blended Grain) – vairāku graudu viskiju maisījumiem no dažādām ražotnēm;
      - Jaukto iesalu un graudu (Blended Malt and Grain) – vairāku iesalu un graudu viskiju maisījums no dažādām ražotnēm.
Lai labāk izprastu katru kategoriju, ir jāsaprot viskiju pagatavošanas process vispār, par ko mēs parunāsim nākamajā rakstā izvēršot katru kategoriju vairāk ;) 


Avots: www.glenfarclas.com

Un tagad - viskija karaļi!

Viens slavens uzvārds, piecas paaudzes, tas ir ģimenes uzņēmums vistiešākajā nozīmē jau 160 gadus! 

Džons Grants (John Grant) bija lopkopis, kurš 1865. gadā iegādājās Glenfarclas ražotni un Recherlich fermu. Bildē redzama ir 1895. gada ražotnes komanda. Nākamajās paaudzēs dēli pārņēma vadību, kuru laikā bija gan krīzes, gan uzplaukumi. Šodien ražotne ir drošās 5. paaudzes Grantu rokās un rada augstākās kvalitātes Single Malt Scotch Whisky.

 

Rekomendējam:

Glenfarclas 30 Years Old 0.7l

- Uz skatu: bagātīgi pilna tumša zelta krāsā.
- Uz smaržu: pilnīgs augļu aromāts ar šerija iesala toņiem
- Uz garšu: ar šerija, konjaka, augļu, riekstu, marcipāna jeb vienā teikumā – brīnišķīga Ziemassvētku kūka glāzē.
- Un noslēgumā: Lai vienmēr šāds viskijs būtu, un tas arī būs! - izsmalcināta struktūra ar šokolādes pecgaršu.

 

 

 

Avots: www.glenfarclas.com

  

PIRKT: Citi Glenfarclas viskiji no vinuoultet.lv >>>