Avots: www.bottegaspa.com

 

Avots: www.bottegaspa.comPar Itālijas vīna darināšanas jaunāko vēstures posmu uzskata 60-to gadu noslēgumu, kad divi vīndari neievēroja regulāciju un sāka eksperimentus, jaucot Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc un Merlot, tādā veidā radot pirmo “Super Toskānas” vīnu Sassicaia. Radās jauna vīna klase, ko sauc par alternatīvajiem. Tā sāka iepatikties vīna baudītājiem, tika iegūtas prestižas godalgas. Un Itālija sāka veidot konkurenci Francijas slavenajiem un dārgajiem vīniem. Par alternatīvajiem tos sauc tāpēc, ka tradicionālajā Chianti reģionā sāka kultivēt iepriekš Itālijā neaudzētās Francijas labāko vīnu vīnogas, kuras līdz šim neiekļāvās DOC klasifikācijas sistēmā. Super Toskānas vīniem ir spēcīgi jūtams Francijas vīnu raksturs – tie ir bagātīgi, sātīgi, ar labi sabalansētiem tanīniem, ozolkoka niansēm, tos var ilgstoši izturēt. Šodien Supertoskānieti var dabūt par ļoti augstu cenu, gan arī par ļoti zemu cenu. Tātad vienā teikumā, Supertoskānietis – tas ir labākās Francijas izcelsmes vīnogas, kultivētas Itālijā. Avots: www.bottegaspa.com
Super Toskānas vīni ieguva popularitāti un augstas godalgas, 90-tajos gados tika izveidota jauna kategorija IGT (Indicazione Geografica Tipica), kurā līdzīgi kā DOC un DOCG kategorijām tiek skatīts reģions un ir līdzīgas prasības, vienīgi reģions ir plašāks, prasības mazliet zemākas. Norādīts ģeogrāfiskais apzīmējums – rajons, gads, vīnogu šķirne, tomēr šī kategorija ir augstāka par VdT (Vino de Tavola) galda vīna kategoriju. Vēlāk tika mainīti noteikumi un Super Toskānas vīnus ietvēra arī DOC kategorijā.
Kā atrast Super Toskānieti? – nu uz etiķetes tieši nebūs uzrakstīts :))) Galvenais ir reģions – Toskāna + Francijas labāko vīnogu salikums.

 


 

Mūsu vīnzines piedāvā:

Bolgheri Rosso DOC

Avots: www.bottegaspa.comŠis ir izcils sarkanvīns no Toskānas, Livorno provinces, Castagneto Carducci, kas visā pasaulē pazīstama ar saviem slavenajiem sarkanvīniem. Katra šī elegantā un sarežģītā vīna glāze raksturo teritorijas vēsturi, tradīcijas un dabas ainavas, kas bagātas ne tikai ar vīna dārziem, bet arī ar olīvkokiem, kastaņu mežiem un krūmiem. Jūra vienā pusē, kalni otrā pusē veido dabisku vidi, kur veidojas vīnogas ar unikālām īpašībām.

Rubīnsarkanais vīns ar granātābolu nokrāsu ir darināts no Cabernet Sauvignon, Syrah un Merlot vīnogām. Aromātā ir minerāļi, mazo sarkano augļu un plūmju notis, noslēdzot ar vieglu balsamico un garšvielu notīm.

Tas ir pilnīgs, samtains, ar labu struktūru un ļoti zīdainiem, viegliem tanīniem, patīkamu skābumu, lieliski sabalansēts.

Rekomendēts pasniegt 16-18°C temperatūrā balona tipa glāzēs. 

Lieliski sader ar gaļu, tostarp vistu, teļa gaļu, pīli, liellopa gaļu (ceptu, grillētu vai sautētu). Tas ir lieliski piemērots arī medījamo putnu, sēņu un nobriedušu sieru pagatavošanai.