Avots: www.grandtokaj.com

 

Ungārija varbūt nav vīnu lielvalsts, tomēr viņiem ir pasaules slavenie Tokajas vīni. Kā jau vēsturiski daudzās Eiropas valstīs, arī Ungārijā vīnkopību aizsāka romieši. Ungārijā bija daudzu tautu staigāšana – huņņi, gepiti, avāri un slāvi. Kad IX gs. to pakļāva ungāru ķēniņš Ārpāds Ungārijā vīnadārzi aizņēma ievērojamas platības. Tad pēc mongoļu-tatāru iebrukuma, cilvēki pameta vīnadārzus, un bija daudz gadu bez ražas. Tas bija kritums vīnkopībā un vajadzēja daudz pūles, lai atjaunotu vīnkopību Ungārijā. Tomēr jau XVII gs. ungāru vīni jau ir plaši pārdoti visā Eiropā, to bija iecienījuši pāvesti, imperatori un Krievijas cars. 

Avots: www.grandtokaj.com

Vīnkopības vēl lielāks uzplauks pēc 1867. gada, kad tika izveidota Austroungārijas impērija, jo bija piekļuve lielākam tirgum + inovācijām un jaunām metodēm vīndarīšanā. Tajā laikā Ungārija kļuva par otro lielāko vīndarīšanas valsti aiz Francijas! Tomēr līdz gadsimta beigām filoksēras mēris iznīcināja 2/3 Ungārijas vīnadārzu, vīndari izmisumā emigrēja un vīnkopības Ungārijā pagrima.

Pēc 2. pasaules kara toni noteica komunisti, tāpēc lielākā daļa tika eksportēta uz PSRS republikām. Lai paaugstinātu vīna kvalitāti, ungāri samazināja apjomu vairs netaisot lētos vīnus. Ungārijā vīnadārzu platības samazinājās gandrīz 2x. Tomēr reālais Ungārijas vīnkopības uzplaukums atnāca ar kapitālisma atdzimšanu 90. tajos, kad vietējie vīndari ar jaunu interesi pievērsās vīndarīšanai, radās daudz mazu vīndarītavu.

1990. gadā noteica jaunu regulāciju vīniem – normas, ražošanas noteikumus, kas atbilstu EU standartiem. Tika izveidota vīna klasifikācija atbilstoša tā kvalitātei:

- Asztali Bor - galda vīns, kas tiek pārdots parasti litrīgās pudelēs;
- Tájjelégü Asztali jeb Tájbor- reģionālais galda vīns, tas būtu tā kā Vin de Pays kategorija;
- Minöségi Bor - kvalitatīvs vīns, kas tiek ražots noteiktā teritorijā;
- Tokaji borkülönlegesség - Tokajas speciālie vīni jeb viskvalitatīvākie vīni. Šajā kategorijā ietilpst visi vēlo ražas novākšanas termiņu saldie vīni - Szamorodni, Aszú un Aszúeszencia. 


Avots: www.grandtokaj.com

Ungārija oficiāli ir 22 reģioni, pazīstamākie:
- Tokaja atrodas Ungārijas ziemeļaustrumos, kur dominē vulkāniskā augsne un unikāls mikroklimats, ko ietekmē mitrumu veidojošas upes un ilgs un sauss kritums, padara vīnus šeit īpašus. Tieši saldais Aszú padarīja Tokaju slavenu XVII gs. Šodien tas ir Ungārijas lepnums, kas lieliski atbilst, lai audzētu Furmint, Harslevely un Muscat Lunel vīnogu šķirnes. Obligāti jāpiemin vīni, kas tiek ražoti no ogām, kas jau pārvērtušās par rozīnēm, tādus augļus sauc Aszú–асу (tulkojumā- žāvētie), no kā arī nāk visslavenākais vīns - Tokaji Aszú.
- Ege atrodas Ungārijas ziemeļos, uz vulkāniskās kalnu grēdas, kur var radīt brīnišķīgi pikantus vīnus, gan sarkanos, gan baltos. Visizcilākā ir Egeras apkaime, kura nosaukums cēlies no senās pilsētas, ir kļuvis slavens ar savu sarkano vīnu Egri Bikavér (Egeras buļļu asinis). Tas tiek ražots, sajaucot Kaberne Sovinjon, Kekfrankoš un Merlo šķirnes. Šodien Ungārijas vīndariem ir atļauts vīna ražošanā izmantot arī citas vīnogu šķirnes.
- Alföld ir vislielākais vīndaru reģions, kur tiek ražota gandrīz puse visas valsts vīna produkcijas, atrodas Lielajā vidus-Dunajas zemienē Budapeštas dienvidos. Pamatā te ražo vieglos sarkanvīnus, kā arī pussausos un saldos vīnus.
- tad Transdunajas reģions ieskauj lielo un slaveno Balatona ezeru. Šeit tiek ražoti pamatā pussausie un saldie vīni.

Avots: www.grandtokaj.com

Runājot par Unģarijas lepnumu - Tokaji Aszú, kas ir saldais deserta vīns, intensīvs vīns ar augstu salduma un skābuma līmeni, kas ir labi sabalansēts ar tā augļu garšām. Tokaji Aszú radīšanā būtiska loma ir “cēlpelējumam” Botrytis, kura rodas tad, kad ir piemēroti laiksapstākļi – tā žāvē un sarauj vīnogas, kuras pārvēršas par rozīnēm, kurā ir koncentrēta gan garša, gan cukurs. Tad tās tiek ar rokām atlasītas vairākas reizes. Ar to arī skaidrojams, kāpēc Tokaji Aszú ir dārgāks piemēram, par Tokaji Szamorodnisaldo vīnu, kur nav tik liels roku darbs.
Uz daudzām Ungāru vīna pudelēm var sameklēt “Puttonyos”, kas ir vīna salduma mērs, - jo augstāks cipars, jo vīns būs saldāks un dārgāks. Vēsturiski “Puttonyos” bija koka vannas, kuras izmantoja Aszú vīnogu vākšanai. Atkarībā, cik šādas vanniņas pievienoja uz vienu mucu vīna, tādu ciparu arī attēloja uz pudeles. Piemēram, 5 vanniņas uz mucu ieguva 5Puttonyos vīnu. Kopš 2013. gada nav obligāti jānorāda Puttonyos uz etiķetes. Tomēr, lai saprastu, cik salds ir katrs Puttonyos, tad:

- zem 50g/l – 2 Puttonyos (bija kādreiz, šodien vairs nav);
- 60-90g/l - 3 Puttonyos;
- 120-150g/l - 5 Puttonyos;
- 150-180g/l- 6 Puttonyos.

Avots: www.grandtokaj.com

Saskaņā ar likumdošanu Aszú ir jābūt vismaz 120g/l jeb 5 un 6 Puttonys vīni. Pircējam veikala plauktos acumirklī ieraugot Aszú pudeli uzreiz ir skaidrs, kurš te ir augstas kvalitātes vīns, jo tos jāpilda 500ml pudelēs (jaunākie papildinājumi, kā sausie Tokaji var būt citos tilpumos – 750ml, 375ml u.tml.), un uz kakliņa jābūt Tokaji vārds raksturīgs reģionam.

Un noslēgumā par vīnu pasniegšanas temperatūru, jo vīna baudītāju “lielākais grēks” ir neatbilstoša vīna pasniegšanas temperatūra. Pat pāris grādi būtiski maina dzēriena aromātus un garšas. Jebkurš rūdīts degvīna lietotājs pateiks, ka dzert šņabi no bleķa krūzītes ir gandrīz neiespējami. Tas pats attiecas uz vīniem, ja tam ir rekomendēts 17-19C grādi, tad jau 22C grādi tas ir tālu no tā, ko tam būtu jāsniedz. To labi var novērot ļoti lēnām malkojot vīnu, kā mainās tā garša uzsilstot istabas temperatūrā. Tāpēc, lai maksimāli izbaudītu šādus intensīvus vīnus, temperatūras rekomendācijas ir ļoti būtiskas. Tokajas vīniem tā ir diezgan vēsa 10-15C atkarībā no konkrēta vīna.


Mūsu vīnzines iesaka:

 

TOKAJI ASZÚ 5 PUTTONYOS

Salds, dabīgs deserta baltvīns, izgatavots no kvalitatīva sausā vīna un gatavām, īpaši atlasītām vēlās ražas vīnogām, kas pievienotas šim vīnam. 

Sarežģīts, piesātināts ar augstumu skābumu un cukura līmeni labi sabalansētu ar kopējo augļu raksturu. Aromāts - svaiga žāvētu aprikožu, kumelīšu ziedu, žāvētu apelsīnu un tropu augļu aromāts, noslēgumā nedaudz dilles. Garša – cidoniju, plūmju, bumbieru un aprikožu ievārījuma notis, vispārējs augļu raksturs. Noslēgumā grepfrūti atstājot ilgu nobriedušu pēcgaršu.

"ASZÚ" no seniem laikiem tiek uzskatīts par lielisku dāvanu un cienastu mīļiem un tuviem draugiem. Piemērots pie desertiem, augļiem vai pēc vakariņām, atdzesēts līdz 12C grādiem.

 

 

 

 

TOKAJI SZAMORODNI SWEET

Salds baltvīns, izgatavots ar īpašu metodi no vīnogām, kas ķekarā pārtapušas jau par rozīnītēm.

Vīns tiek nogatavināts ozolkoka mucās uzņēmuma Tokajas Kereskedohaz pagrabos. Cukura saturs dzērienā ir 61 g /L Vīnam ir zeltaina krāsa un īpašs aromāts ar "cēlā" pelējuma "Botrytis", pikantums, vaniļas un gatavu augļu notīm. Garša – krēmveida īriss, citrusaugļi, kuri papildināti ar saldu riekstu garšu, ilga pēcgarša. Pasniegt 10-12C temperatūrā.