Viña La Rosa vakars Rīgā

produkcijas & ēdienu degustācija no Eirovīns

 

Viena no lielākajām Čīles vīndarītavām „Viña La Rosa” ir dibināta 1824. gadā, kad turīgs Čīles kalnraktuvju īpašnieks, kurš bija paradis regulāri iepirkt lielu daudzumu vīna no Francijas, nolēma sūtīt savu dēlu Gregorio Osu meklēt vīnogu audzēšanai piemērotas teritorijas un dibināt savu vīndarītavu. Dibinātāji izvēlējās

Rapelas reģionu un Kačapoalas (Cachapoal) ieleju Čīles centrālajā daļā, kur ļoti labi apstākļi vīnogu audzēšanai – ieleja kalnu aizsegā un pasargāti no aukstajiem Klusā okeāna vējiem, kur ir izcila vieta balto vīnogu audzēšanai. Blakus esošajai palmu plantācijai ir vairāk nekā 1000 gadu. Tieši tāpēc palmas zars vai tuvumā esošā ciemata nosaukums bieži ir sastopams „Viña La Rosa” vīna etiķetēm – La Palmeria, La Palma. Šodien "Viña La Rosa" tiek atzīta par vienu no labākajām jaunās pasaules vīna darītavām. Tāpēc arī Eirovīns ir izvēlējies par partneri „Viña La Rosa”! Lai vairāk izprastu „Viña La Rosa” vīnus, Eirovīns uzaicināja uz Latviju Čīles ražotāja pārstāvjus. Tālu ceļu uz Rīgu mēroja 5 cilvēku komanda. Pasākums notika viesnīcas „Europe Royal Riga” vēsturiskajā un slavenajā restorānā „Benjamiņš”. Satikās HoReCa pārstāvji – restorānu direktori, vadītāji, šefpavāri un lielāko mazumtirdzniecības tīklu pārstāvji, lai baudītu Čīles vīnus, par kuriem stāstīja vīna darītavas „Vina La Rosa” vīndare Sintija Ortiza (CYNTHIA ORTIZ). Savukārt šefpavāres Danielas Fadas (DANIELA FADDA) vadībā, čīliešu un Benjamiņš pavāru komanda pagatavoja vakara viesiem speciālus ēdienus, kas papildināja katru no vīniem ar īpašiem akcentiem un ikvienam bija sajūtama to saderība.

 

  

Viña La Rosa La Palma 2014 Sauvignon Blanc 

Estate Grown, Cachapoal Valley

Kvalitatīvais sausais baltvīns, gatavots no Cachapoal reģionā audzētām Sauvignon Blanc šķirnes vīnogām. Raksturīga gaiši dzeltena krāsā ar zaļganiem atspulgiem. Vīns ir atspirdzinošs, svaigs, augļains ar zaļo ābolu, ērkšķogu un greipfrūtu aromātiem.

Pasniegts kopā ar:
Austerēm  

Viña La Rosa La Palma 2013 Chardonnay Reserva

Estate Grown, Cachapoal Valley

Kvalitatīvs, elegants sausais baltvīns no Cachapoal valley reģiona. Pagatavots no Chardonnay šķirnes vīnogām ar bagātīgu persiku, ananāsu, greipfrūtu un dzelteno plūmju aromātu un ilgstošu pēcgaršu, kurā jūtamas patīkamas minerālu notis.

Pasniegts kopā ar:
Laša seviče ar merken garšvielu bagātinātu kvinoju (Merkens - asa garšviela ir kaltētu, žāvētu un sasmalcinātu Čīles piparu Cacho de Cobra (kazas rags) maisījumu, sāli, koriandru un kuminu). 

Viña La Rosa La Capitana 2013 Chardonnay 

Estate Grown, Barrel Reserve, Cachapoal Valley

Kvalitatīvais sausais baltvīns, gatavots no Chardonnay šķirnes vīnogām. Tam ir brīnišķīgs tropisko augļu, grauzdētas vaniļas un greipfrūtu aromāts. Vīns ir labi sabalansēts ar ilgu un elegantu persiku pēcgaršu.

Pasniegts kopā ar:
Vistas krūtiņu ar Karaliskā krabja gaļu un zaļo čili mērci.  

Viña La Rosa La Capitana 2012 Merlot (tagad ar 25% atlaidi)

Estate Grown,  Barrel Reserve, Cachapoal Valley

Kvalitatīvais sausais sarkanvīns, gatavots no Merlot šķirnes vīnogām. Vīnam ir laba struktūra, bagātīga un maiga, klasiska Merlot buķete ar saldo plūmju, kazeņu, melno ķiršu un rūgtās šokolādes aromātu.

Pasniegts kopā ar:
Ajiaco: liellopu gaļas sautējums ar merken garšvielu un koriandru (Merkens - asa garšviela ir kaltētu, žāvētu un sasmalcinātu Čīles piparu Cacho de Cobra (kazas rags) maisījumu, sāli, koriandru un kuminu).  

Viña La Rosa La Capitana 2012 Carmenère 

Estate Grown, Barrel Reserve, Cachapoal Valley

Kvalitatīvais sausais sarkanvīns, gatavots no Carmenère šķirnes vīnogām. Vīns ir noapaļots ar pilnīgu samtainu garšu, nogatavinātu plūmju, upeņu un kazeņu aromātu, ko papildina mokas un tumšās šokolādes notis.

Pasniegts kopā ar:
Cepta laša fileja ar “Nori” aļģiem, pasniedz ar kviešu grūbām pildītu cukini.  

Viña La Rosa 2012 Don Reca Cuvee Limited Release 

Estate Grown, Barrel Reserve, Rapel Region

Izcils, elegants sausais sarkanvīns, gatavots no Merlot un Cabernet Sauvignon šķirnes vīnogām. Vīns ir noapaļots ar labu struktūru, bagātīgs un tam ir pilnīga un izsmalcināta buķete ar kazeņu un mokas kafijas aromātu, ko papildina tumšās šokolādes, piparu un saldo plūmju notis.

Pasniegts kopā ar:
Grilētām jēra ribām ar rozmarīnu