Avots: www.calvados-drouin.com 

 

 

 

 

 

Iepriekš stāstīju, ka vīna līdzsvaroto garšu veido saldums, skābums, alkohols un augļu garša. Avots: www.calvados-drouin.com

Šodien mazliet par aromātu. Viens vīns var smaržot pēc aprikozēm, cits pēc ābola vai bumbiera, vēl kāds pēc ķiršiem. Aromātu veido ķīmiskie savienojumi, kuri ir šajos augļos. Aromāts nav tikai subjektīva sajūta, bet gan konkrēta un pat izmērāma, jo ir atklāti gandrīz tūkstotis dažādu ķīmisko savienojumu. Būtībā šos ķīmiskos savienojumus ar savām maņām atpazīstam un asociējam ar jau zināmajiem aromātiem. Interesantākais ir tas – jo vairāk aromātus mēs zinām, jo ātrāk un konkrētāk varam pateikt, kas tas par aromātu.

Aromāts ir tas, kas visilgāk saglabājas mums atmiņā, cieši saistīts ar emocijām un notikumiem. Bieži vien, sajūtot kādu aromātu, spējam atcerēties vairākus gadus vai pat gadu desmitus senus notikumus. Un vīna aromāts darbojas tieši tāpat.

Neapšaubāmi, to visu nosaukt vārdā, kaut kā klasificēt, noformulēt, pastāstīt citiem nav vienkārši. Bieži sanāk skaidri atpazīt aromātu vai pat vieglas nianses, bet pateikt vārdos to nevaram. Arī ķīmisko formulu diez vai varētu uzrakstīt. Ja arī varētu, nez vai būs daudzi, kuri to sapratīs. Tāpēc vienkāršāk ir nosaukt jau zināmos aromātus, kuri ir sastopami. 

Uzskaitīšu dažus vīna aromātus + komentārus:Avots: www.calvados-drouin.com
- Ananass – mazliet jeb viegli salds, parasti sastopams nobriedušos baltvīnos, savukārt senos baltvīnos šī smarža jau būs zudusi.
- Aprikoze – aromātu izraisa dižciltīgā puve. Kaut arī pie mums visu dārznieku bieds ir puve, tomēr vīnogas, kuras ir skārusi dižciltīgā puve Botrytis Cinerea, piešķir vīnam aprikožu aromātu.
- Ābols – daudziem asociējas ar svaigumu, pārsvarā piemīt visiem baltvīniem un dzirkstošajiem. Šis aromāts sastopams, pateicoties tam, ka vīnogās ir ābolskābe, kas ir arī ābolos.
- Banāns – jauniem vīniem, ir sastopams gan baltvīniem, gan sarkanvīniem.
- Bumbieris – maigs aromāts, bieži ar vaniļas piegaršu, sastopams saldajiem baltajiem vīniem un dzirkstošajiem.
- Zemene – var būt runa gan par svaigu zemeni, gan ievārījumu.

Turpināt varētu ar daudziem zināmiem ogu un augļu aromātiem – ķirši, jāņogas, upenes, citrusa augļi u.tml. Tāpēc uzskaitīšu dažas citus aromātus:Avots: www.mezzacorona.it
- Šokolāde – vai kakao aromāts – visbiežāk sastopams izturētos vīnos un parasti nāk ar grauzdējuma aromātu no ozolkoka mucām.
- Sviests – tas šoreiz nenozīmē “pilnīgs sviests”, šī smarža ir tikko pamanāma, tajā pašā laikā konkrēta un atpazīstama, kuru var sastapt labākajos Burgundijas vīnos.
- Siens – ir viena no interesantākajām smaržām jauniem baltvīniem.
- Karameles – tas nozīmē izsmalcinātību, jo aromāts sastopams labākajos Bordo un Burgundijas sarkanvīnos.
- Āda – runa ir par jauniem ādas izstrādājumiem ar to īpatnējo smaržu. To var sastapt senākos vīnos.
- Tabaka – var būt gan svaigas tabakas lapas, gan gatava, sagriezta tabaka. Pārsvarā šie aromāti sastopami sarkanvīnos, kuri izturēti ozolkoka mucās.

Reizēm degustācijās vai lekcijās tiek piedāvāti dažādi ķīmiski veidotie aromātu paraugi, lai pēc to aprakstīšanas varētu arī pasmaržot. Bet nu laikam jau labāk ir izbaudīt šī vakara īsta vīna aromātu visās tā niansēs.


 

MAS DE DAUMAS GASSAC vīni tikko ir saņēmuši divas zelta medaļas konkursā « International Challenge 2021 – Gilbert & Gaillard » un tās ir piešķirtas vīniem  Grands vins de Terroir: Elise 2019 un Albaran 2019 (abi ir sertificēti kā Terra Vitis vīni – ilgtspējīga vīnkopība)

- Albaran : dižciltīgs vīns ar lieliski veidotu struktūru . Šis vīns liek domāt par Kamargas (Camargue) dabas rezervātu, par zemi, kuru tās vīnkopji ļoti mīl.

- Elise : izsmalcināts un elegants vīns . "Élise" ir arī Emē Gibēra (Aimé Guibert) mātes vārds, un šī vīna nosaukums liek mums domāt arī par brīnišķīgo Bēthovena mūziku  «Elīzei» 

- Arī divi jaunie vīni Combe de Calcaire saņēma arī augstu novērtējumu šajā konkursā


 

 

 

Iepirkties e-veikalā - produktu katalogs vinuoutlet.lv >>>