Avots: www.weingutstadtkrems.at

 

Iepriekš stāstīju par Vācijas vīniem, to klasifikāciju. Šodien par kaimiņvalsti Austriju, kura no kopējā pasaules vīna apjoma saražo labi, ja simto daļu, tomēr tie ir vieni no labākajiem vīniem Eiropā.
Vēsture un vīnu klasifikācija Austrijā ir ļoti līdzīga kā Vācijā. Šeit tāpat vīna darīšanas aizsākumi rodami p.m.ē. Markusa Aurēlija Probusa laikā, kurš deva rīkojumu impērijas provincēs dislocētajiem garnizoniem audzēt vīnogas vīna darīšanai ar mērķi – morālā gara celšanai, jo atrodas tālu no dzimtās zemes, kā arī medicīniskiem nolūkiem. Viduslaikos vīna darīšana notika klosteros, kuru bija ļoti daudz. Vēlāk daudz pūliņus pielika Francis Jozefs II, Austroungārijas imperators, kurš 1784. gadā pasludināja dekrētu – muižās var pārdot tikai pašu ražoto vīnu, kurš ražots no pašu audzētām vīnogām. Rezultātā dekrēts sekmēja aktīvu vīna darīšanas attīstību visā impērijā.

Avots: https://www.austrianwine.com/our-wine/wine-growing-regions
Šodien Austrijas vīnu reģioni koncentrējas pie austrumu robežas ar Čehiju, Slovākiju, Ungāriju un Slovēniju. Ņemot vērā vēsturi un ģeogrāfisko novietojumu, Austrijas vīniem bieži var izjust spēcīgu ungāru vīndaru tradīcijas ietekmi.
Lielākais ir Lejasaustrijas reģions (Niederösterreich), kurš atrodas valsts ZA un ietver sīkāku dalījumu rajonos gar Donavas krastiem: Wachau, Kremstal, Kamptal, Traisental, Wagram, Carnuntum, Thermenregion (rakstu oriģinālā, jo tā parasti raksta uz etiķetēm). No šejienes nāk Austrijas galvenā šķirne Grüner Veltliner, kas ir pašu austriešu selekcionēta balto vīnogu šķirne. Vīni no tās sanāk piesātināti, bet pasīksti, garšas buķetē jūtams zaļais pipars un zāle. No šejienes nāk arī Riesling vīni, labos gados tiek iegūti izcili vīni pasaules mērogā. Pirms gandrīz 20 gadiem lielākajai daļai rajonu, gan šajā reģionā, gan citos, izveidoja DAC (Districtus Austriae Controllatus) regulāciju, kas noteica konkrētas vīnogu šķirnes konkrētos rajonos.
Vīnes reģions ir mazākais reģions Austrijā, kurš ir tāds kā anklāvs, jo visapkārt tam ir Lejasaustrijas reģions.
Nākamais ir Burgenlandes reģions, kurā ir aptuveni 1/3 Austrijas vīna dārzu. Šeit tiek darināti pārsvarā sarkanie vīni un arī labi saldie vīni. Daudzus sarkanvīnus ražo, izmantojot vietējās Blauer Zweigelt, Blaufränkisch vīnogu šķirnes, kas, izņemot Austriju, praktiski nekur netiek kultivētas.
Savukārt reģions Steiermark atrodas dienvidos, kurš slavens ar sausajiem baltvīniem.


Šī karstā vasara ir piemērota baltvīniem, tāpēc mūsu vīnzines rekomendē:

 

STEIN KREMSTAL GRUNER VELTLINER 0.75 l

Vīndarītava Weingut Stadt Krems darbojas kopš 1452. gada un ir viena no senākajām Austrijā. Vairāk nekā pustūkstoti gadu senā vīndarītava pieder pašvaldībai. Ja vēlies sajust tipiskās šīs reģiona nianses, tad Stein Kremstal Grüner Veltliner ir īstais vīns! Tipisks Austrijas Grüner Veltliner ir svaiga zaļo ābolu garša, ar redīsu un rukolas notīm. Grüner Veltliner skābums un mazliet sāļais raksturs labi sader ar jūras veltēm, vēžveidīgajiem, labi neitralizē cūkgaļas treknumu. Ļoti labi savienojas ar maigiem ķīniešu, taju un vjetnamiešu ēdieniem.