Itālija, tāpat kā Francija, ir vīna lielvalsts, jo abas šīs valstis, ņemot vērā pārdoto vīnu naudas izteiksmē, veido gandrīz pusi no Pasaules tirgus. Par šīm vīna valstīm var stāstīt un stāstīt, bet tāpat visu izstāstīt diez vai ir iespējams. Tomēr centīšos iedot ieskatu! :)))

Vīna darīšana Itālijā sākās pāris gadsimtus ātrāk nekā Francijā. Vīnu sākumā ieveda grieķi, un drīz vien šo vietu sāka saukt par Oenotriju (Οἰνωτρία - grieķiski " vīna zeme" ). Protams, kā jau visā Eiropā, būtiska vīna tradīciju attīstība notika, pateicoties Romas katoļu baznīcai un daudzajiem mūku ordeņiem. Kad XIX gadsimtā Francijā sāk pastiprināties vīnu kvalitātes un izcelsmes kontrole, itāļi par savu vīna nozari neuztraucas, jo tiem tāpat bija liela tirgus daļa. Tomēr šis bija lūzuma punkts, un itāļi sāka iepalikt attīstībā, savukārt franči sāka tos apsteigt. Pēc laika franču vīni jau kļuva ievērojami visā pasaulē, un pagājušā gadsimta vidū itāļi saprot, ka vajag agrāro reformu un vīnkopības nozari nodalīt atsevišķā sistēmā, līdzīgi, kā tas jau bija pie francūžiem.

Itāļi ir mazliet brīvāki par frančiem un tik ļoti neturas pie simtgadīgajām tradīcijām, jo viņiem patīk eksperimentēt, protams, esošās regulācijas ietvaros (atļautās vīnogu šķirnes, nostādināšanas paņēmieni u.tml.). Par Itālijas vīna darināšanas jaunāko vēstures posmu uzskata pagājušā gadsimta 60-tos gadus, kad divi vīndari neievēroja regulāciju un sāka eksperimentus, jaucot Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc un Merlot, tādā veidā radot pirmo “Super Toskānas” vīnu Sassicaia. Radās jauna vīna klase, ko sauc par alternatīvajiem. Tā sāka iepatikties vīna baudītājiem, tika iegūtas prestižas godalgas. Un Itālija sāka veidot konkurenci Francijas slavenajiem un dārgajiem vīniem.

Itālijā vīna klasifikācija ir relatīvi vienkārša: 

- DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) - augstākā kategorija, prasības vīnam ir visstingrākās – vīnogu šķirnes, ražība uz hektāru, skābuma daudzums u.tml. G burts nozīmē izcelsmes garantija. Par vīna piederību šai kategorijai liecina kontroles dienesta uzlīme uz pudeles kakla. Itālijā ap 70-80 vīniem ir šāda kategorija un populārākie no tiem ir Brunello di Montalcino, Chianti, Barbaresko u.tml.

- DOC (Denominazione di Origine Controllata) - augta kategorija, līdzīgas prasības kā augstākajai kategorijai. Par vīnu piederību šai kategorijai arī liecina kontroles dienesta uzlīme uz pudeles kakla. Ir vīni, kuri izpilda visus kritērijus DOCG kategorijai, bet kāds no tiem nav pilnīgs, tāpēc saņem DOC kategoriju. Viens no piemēriem ir izcilais, daudz godalgu ieguvušais Bottega Gold Prosecco, kuram būtībā ir DOCG kvalitāte, bet tikai tāpēc, ka vīndaris un arī vīna baudītāji vēlas, lai tas ir pildīts zeltītās pudelēs, tas nevar iegūt DOCG, bet gan DOC kategoriju.

- IGP (Indicazione Geografica Tipica) – līdzīgi, kā augstākajām divām kategorijām, arī šeit tiek skatīts reģions un ir līdzīgas prasības, tikai reģions ir plašāks, prasības zemākas. Norādīts ģeogrāfiskais apzīmējums – rajons, gads, vīnogu šķirne.  

- VdT (Vino de Tavola) – galda vīns. Ietilpst visi pārējie vīni, kuru neietilpst augstāk uzskaitītajās kategorijās. Šeit parasti apvieno dažādas vīnogas no dažādiem reģioniem. Tomēr ir ražotāji, kuri iekarojuši uzticību ar ļoti labiem Vino da Tavola vīniem.

Kādus vārdus var sastapt uz itāļu vīna etiķetēm?Avots: www.cesari.com

- Riserva vai Riserva Speciale nozīmē, ka, atšķirībā no citu kategoriju vīniem, šī vīna nostādināšana mucā bijusi daudz ilgstošāka – ne mazāk kā 3 gadi (dažiem vīniem tas var variēt no diviem līdz pieciem gadiem).

- Superiore – gatavots vīns no vīnogām pēc labākās ražas gada, vīnogās vairāk cukura, stiprāks vīns jeb augstāks alkohola saturs tajā.

- Classico – vīnogas izcelsme ir vēsturiski slavena vieta, konkrēta dārza, tās centrālās daļas.

- Appassimento – vīnogas tiek žāvētas. Procesa laikā ogās koncentrējas cukurs un samazinās ūdens daudzums. Strādājot ar šo metodi, ir nepieciešams divreiz vairāk vīnogu nekā parasti. Šo metodi izmanto plaši, tomēr ārpus konkrēta reģiona to sauc par “appassite”.

- Amarone – tiek gatavots ar appassimento metodi Valpolicella, Veneto ZA daļas vīna darītavās.

- Ripasso – arī nāk no Valpolicella vīnu darītavām, kas nozīmē divreizēju fermentāciju – no sākuma vīnu fermentē rudenī, un pēc pāris mēnešiem pievieno otru daļu - vīnogu miziņu, kas paliek pāri pēc Amarone vīna izspiešanas.

Vīni ar uzrakstu Appassimento, Ripasso un Amarone ir piesātināti, pilnīgi un izteikti aromātiski.

Vēl nianse: itāļu vīna pudeļu etiķetes akcents jeb lielākie burti var nozīmēt gan vīnogu šķirni, gan reģionu, gan arī vīna nosaukumu. 

 

Šodien Itālijā vīnogu šķirnes ir ļoti daudzveidīgas, tāpat arī klimati ir ļoti atšķirīgi – Apenīnu pussala, ieskaitot Sicīlijas, Sardīnijas salas. Līdzīgi kā Francijā, arī šeit dienvidos ir vienkāršie vīni, kurus ražo lielos apjomos, pilda arī lielākās pudelēs. Un ziemeļu pusē – Toskānas, Pjemontas dižciltīgie vīni, kuri ir augstu novērtēti Pasaulē. Slavenākie vīnkopības reģioni Itālijā:

- Toskāna ir relatīvi neliels vīna reģions, tomēr šeit gandrīz pusei no vīniem ir DOCG vai DOC kategorija.

- Pjemonta zināma ar slavenajiem Barbera un Barbaresco vīniem.

- Trentīno un Dienvidtirole (Alto Adige) atrodas Gardas ezera apkaimē, Alpu pakājē, kur ir Vidusjūras klimats.

- Starp iepriekšējiem diviem reģioniem ir Lombardija, kurai arī ir nozīmīga loma Itālijas vīnkopībā.

- Sicīlija ir liela sala Vidusjūrā, kur pārsvarā top baltvīni.

Eirovīns piedāvā tiešās piegādes no Itālijas reģioniem!

 

 

 

 


CESARI AMARONE DELLA VALPOLICELLA "IL BOSCO" 0.75 l

Ekskluzīvs, kontrolētas kvalitātes sarkanvīns, kas ir veidots no Corvina un Rondinella šķirnes vīnogām. Izgatavošanas metode ir unikāla un gadsimtiem sena, pats vīna gatavošanas process ir ļoti ilgstošs - pēc novākšanas vīnogas tiek rūpīgi žāvētas līdz janvāra vidum. Vīnam ir tumši sarkana krāsa ar violetiem atspulgiem. Buķetē ķiršu smarža ar garšvielu, kakao un rūgtenu mandeļu aromātiem. Garša bieza, samtaina un silta, tas ir vīns, kas ir sarežģīts un vienlaikus maigs un elegants. Ideālā pasniegšanas temperatūra 20 grādi. Vīnu ieteicams atvērt vismaz 2 stundas pirms pasniegšanas. Ideāli sader ar sarkano gaļu, brieža gaļu un nobriedušiem sieriem, tas ir arī lielisks vīns vakariņu noslēgumam.

 

 


MEZZACORONA CLASSICA PINOT GRIGIO 0.75 l

Viens no atpazīstamākajiem un visbiežāk godalgotākajiem vīniem. Vīns, kurš tiek ierindots pirmajā desmitniekā, kā pirktākais, klientiem pasniegtais vīns ASV restorānos. Pinot Grigio ir kontrolētas kvalitātes (DOC - Denominazione di Origine Controllata) sausais baltvīns gatavots no ‘Pinot Grigio’ šķirnes vīnogām, kas tiek audzētas Dolomītu kalnu pakājē, Adidžes ielejā. Vīnam ir salmu dzeltena krāsa, patīkama garšas un smaržas buķete, tam ir maiga, eleganta un labi sabalansēta augļu garša. Šo modernā stila vīnu ir ieteicams pasniegt atdzesētu līdz 10–12 grādu temperatūrai. Labi sader ar zivju ēdieniem, salātiem, putnu gaļas un kā aperitīvu.