https://pixabay.com/photos/douro-river-fifth-wine-landscape-4768663/

 

Neliela valsts, kuras vīnu izvēle veikalos nebūs tā plašākā, toties kopš 17.gs. tā pasaulei piedāvā visiem zināmo portvīnu! 
Vīnu klasifikācija ir ļoti līdzīga kā Spānijā un/vai ES vīniem vispār:
DOC Denominação de Origem Controlada – visaugstākā kategorija un zemākas kategorijas Vinho Regional un Vinho de Mesa.
Un, lai varētu atšķirt balto no sarkanā tādā vietā, kur nav tulkojuma, piemēram, kādā restorānā, tad Vinho Tinto ir sarkanais un Vinho Branco – baltais :))))

Bet – kā tad radās šis slavenais portvīns, kāda ir tā būtība?
https://cdn.pixabay.com/photo/2014/11/07/22/31/boat-521351_960_720.jpg

Kādreiz transportēšana prasīja daudz laika un, vedot ar ratiem pa grumbuļainajiem ceļiem, vīns tika pakļauts nemitīgām temperatūras svārstībām, kā arī tas visu laiku šūpojās, skalinājās un kratījās. Un vēlāk, atverot pudeles, tika konstatēts, ka vīns nav tāds, kādam tam būtu jābūt – tas bija mainījis krāsu un garšu.
Lai risinātu šo problēmu, radās ideja – pievienot vīnam brendiju. Rezultātā vīns ieguva jaunu garšu, skatu, aromātu un nebojājās, to ilgstoši transportējot. Sāka augt šāda vīna piekritēju skaits, un šādu stiprināto vīnu sāka ražot arvien vairāk – tā arī radās portvīns. Sāka parādīties arī citi stiprināto vīnu veidi citās valstīs – heress, marsala, madeira u.tml.https://cdn.pixabay.com/photo/2015/01/16/13/41/portugal-601456_960_720.jpg

Portvīna tehnoloģijas pamatā ir īsā (pāris dienas) raudzēšana, tad process tiek pārtraukts, pievienojot brendiju. Tā kā daļa augļu cukura vēl nav pārvērtusies par alkoholu, tas ir salds. Tad to iztur ozolkoka mucās vai arī nerūsējošā tērauda tvertnēs pāris gadus, un stiprinātais vīns ir gatavs lietošanai! Stiprums šādiem vīniem ap 20% (17-22%) alkohola. Tie ir stabilāki nekā parastie vīni, ilgāk uzglabājas pēc atvēršanas. 

Portvīns šodien ir viens no Portugāles simboliem, un savu nosaukumu tas ir ieguvis no pilsētas Porto, Doru (Douro) ielejā.
Tiek izmantotas vīnogu šķirnes, jaucot tās kopā: Turiga Nasjonal, Turiga Fransesa, Tinta Roriz, Tinta Baroka un Tinta Kao.https://cdn.pixabay.com/photo/2015/04/27/17/59/red-wine-742359_960_720.jpg Premium kvalitātes portvīni ir ar ilgu nogatavināšanās laiku – 10, 20, 30 vai pat 40 gadi. Daži nosaukumi: Aged Tawny, Reserve, Late Bottled Vintage. 
Visplašākā kategorija ir standarta portvīni, kas ir jaunie portvīni, samiksēti (kupažēti) ar dažādu gadu ražām – Ruby un Tawny.

Ruby ir tumši sarkanas krāsas, patīkamas augļu notis, mazliet kanēlis.
Tawny būs vairāk dzeltenbrūni ar mazliet sarežģītāku garšu – saldie ķirši, kanēlis, karameles.
Ir sastopami arī Reserve Ruby un Tawny vīni.


Portvīns ir deserta vīns, baudāms gan kā lielisks aperitīvs, gan kopā ar ēdienu. Īpaši labi sader ar zilo sieru, šokolādi, žāvētiem augļiem, mandelēm, valriekstiem.
Portvīnus nav vajadzības dekantēt, un tos pasniedz māaaazliet zem istabas temperatūras.
Stiprinātos vīnus pasniedz nelielos 70-190 ml apjomos, bieži glāzēs ar speciālām, izteikti apaļām formām.

 

 

Mūsu vīnzines iesaka: 

 


PORT CABRAL RUBY 0.75 l

 

 


PORT CABRAL TAWNY 0.75 l