Avots: https://www.vdp.de

 

Iepriekš iesāku stāstu par Vācijas vīna vēsturi un klasifikāciju. Runājām par to, ka ir 4 kategorijas, no kurām divas ir sastopamas mūsu plauktos: Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete (QbA) – kvalitatīvi vīni; Qualitätswein mit Prädikat (QmP) – vīni ar īpašām īpašībām, kā arī runājām par Oe sistēmu. Tā kā lielākā daļa iepriekšējo “mājas darbu” ir izpildījuši godam, varam iet tālāk!

 

Qualitätswein mit Prädikat (QmP) sīkāks iedalījums:

Kabinett – vīns, kas iegūts no pilnībā nobriedušām vīnogām, bet bez  jebkādas speciālas augļu atlases. Minimālais pieļaujamais nobrieduša augļa rādītājs dotajā klasē ir  67-82°Ое. Alkohola saturs ap 7-9%, bet dažiem viegliem vīniem var būt 2-5% alkohola. Šīs kategorijas vīni parasti ir mazalkoholiski un pussausi, ar maz kalorijām.
Spätlese – "vēlā ražas novākšana". Šīs klases vīnus ražo no vīnogām, kuras novāc pāris dienas pēc ierastā ražas novākšanas laika. Minimālais pieļaujamais Ое rādītājs – 76-90ºOe, alkohola saturs – 7-10%. Šīs klases vīni, kā likums, ir sausi vai pussausi.
Auslese – "atlases ražas novākšana". Šīs klases vīna ražošanai atlasa vīnogu ķekarus uz to pārejas robežas no pilnīga brieduma līdz pārāk nogatavinātam stāvoklim. Minimālais rādītājs – 83-100ºОе, alkohola saturs – 10-12%. Vīns sanāk koncentrēts, var būt gan sauss, gan pussauss un visai salds.
Piezīme:
Līdz šai vietai visi uzskaitītie vīni var būt sausie, vidēji sausie un saldie, un vīndaris izlemj, kādu vīnu vēlas pagatavot no konkrētajām vīnogām.

Avots: https://www.vdp.de

Beerenauslese (BA) – "augļu, ogu atlase". Vīna izgatavošanā tiek izmantoti visnobriedušākie augļi, kas atlasīti ar rokām, tai skaitā arī tie, ka jau tikuši pakļauti cēlā pelējuma iedarbībai. Minimālais rādītājs – 110-128ºOe, alkohola saturs – 15-16%. Šīs klases vīnus atšķir augsta koncentrācija un salda garša.
- Eiswein – "ledus vīns". Šīs klases vīna ražošanas vajadzībām ievāc augļus, kas ne tikai  pilnā mērā izjutuši cēlā pelējuma iedarbību, bet arī tikuši pakļauti sala apstrādei, tas ir, bijuši sasaluši uz stīgas apmēram - 8ºС vai pat zemākā temperatūrā. Minimālais rādītājs – 110-128ºOe, alkohola saturs – 15-16%. "Ledus vīni" – intensīvi saldi, ilgdzīvotāji (vairākas  desmitgades).
Trockenbeerenauslese – TBA – ”sakaltušo augļu atlase". Šīs klases vīnus ražo no individuāli atlasītiem augļiem, kas bijuši pakļauti cēlā pelējuma iedarbībai. Minimālais rādītājs – 150-154ºOe, alkohola saturs 19%. Tie ir viskoncentrētākie vīni, ļoti saldi.

 

Verband Deutscher Prädikatsweingüter - VDP

Avots: https://www.vdp.de

1910. gadā tika izveidota elites vīnu - Verband Deutscher Prädikatsweingüter, saīsināti VDP - Vācu Ražotāju Savienība, kas ir atzīta VDP klasifikācijas ietvaros. VDP klasifikācija nosaka vīna kvalitāti ne tikai pēc cukura satura ražas novākšanas laikā, bet arī pēc tā terruāra (terroir – augsnes, reljefa un klimatisko apstākļu kopums). Atslēgas moments ir tas, ka vīniem piešķir vienu vai otru kategoriju lielākā mērā pēc to izcelsmes, bet ne vīna stila.
GUTSWEIN – reģionālie vīni, kurus ražo lokāli. Vīnu izcelsme ir muižas saimniecība, un tie atbilst VDP noteiktajiem stingrajiem standartiem. Šis skaitās zemākais līmenis VDP klasifikācijā.
ORTSWEIN ir nākamais līmenis, kura izcelsme ir ciemata labākie vīna dārzi, kuros ir raksturīgās vīnogu šķirnes konkrētajam reģionam.
ERSTE LAGE - pirmās klases vīni, kuri nākuši no vīna dārziem ar atšķirīgām īpašībām un raksturojumiem. Tiek nodrošināti optimāli augšanas apstākļi, kur katram apgabalam ir noteiktas tradicionālās vīnogu šķirnes.
GROSSE LAGE - augstākās klases vīni, kas nozīmē labākos Vācijas vīna dārzus, kuros izcili zemes gabali, kuri ir ierobežotā platībā.

Ērgļa un vīnogu ķekara attēls uz kapsulas, kas noslēdz pudeles kakliņu, ir noteiktas "kvalitātes zīme", jo to atļauts izmantot tikai asociācijas biedriem. Avots: https://www.vdp.de

Tad vēl ir sastopams AP numurs, kas nozīmē, ka vīns ir izgājis oficiālu inspekciju-testēšanu, kas ir nepieciešams visiem QbA un QmP vīniem. Numurs sastāv no ciparu kombinācijas “A.P.Nr. 1 234 567 890 12”
1 – centrs, kurā vīns tika apstiprināts
234 – ciems, kurā atrodas ražotājs
567 – konkrētais ražotājs
890 – pieteikuma numurs no ražotāja
12 – gads, kurā vīna ražotājs iesniedza pieteikumu
Ja rodas šaubas par vīna autentiskumu, to var pārbaudīt, jo vīndari vairākus gadus uzglabā aizzīmogotas pudeles, kuras var pārbaudīt, testēt un nobaudīt.

Nu tas īsumā būtu par Vācijas vīniem. Lai laba vasara ar labu vīnu!

 


 

Ewald Theod.Drathen Konigsmosel 6 x 0,75l

Kvalitatīvs vācu pussaldais baltvīns no slavenā Mosel vīnu reģiona, veidots no aromātiskajām Riesling vīnogām. Svaigs, elegants un līdzsvarots vīns ar persiku un aprikožu aromātiem. Ideāls kā aperitīvs. Pasniedzams atdzesēts līdz 10-12 0C grādiem

6 x 0,75l - tas laikam ir izdevīgi...