Produkts veiksmīgi pievienots jūsu iepirkumu grozam
Daudzums
Kopā
Jūsu grozā ir 1 prece.
Kopā (ar nodokļiem)
Nodoklis 0,00 €
Kopā (ar nodokļiem)

Chablis

 

Draugi, vasara, siltums & baltvīns.
Populāra balto vīnogu šķirne – Chardonnay.
Klasisks baltvīns – Chablis.

 

Daudzās vietās Chablis (Šabli) ir lokālais termins baltvīnam, tomēr patiesība ir cita – šādi sauc vīnu, kurš cēlies no konkrētiem Burgundijas vīna dārziem Jonnas (Yonne) subreģionā. Francūžiem bieži nākas aizstāvēt šī vārda tiesības tiesas procesos. Baltvīnu no Chardonnay vīnogām darina daudzās Pasaules vietās, tomēr Chablis ir unikāls, tas ir izsmalcināts, dzidrs, kraukšķīgs ar īpašu mineralitāti. Tas lielā mērā atkarīgs no augsnes šajā reģionā, kura ļauj sasniegt lielisku līdzsvaru starp saldumu un skābumu, kā arī no paša vīndarīšanas procesa. Chablis tiek izturēts gan neitrālās tilpnēs, gan ozola mucās. 

Šo jautājumu katrs ražotājs risina individuāli, vadoties pēc personīgās izpratnes par to, kādiem jābūt īstiem, tipiskajiem Chablis. Viedokļi atšķiras, nav pareizs viens vai otrs. Ja iztur tvertnēs, daži speciālisti uzskata, ka tiek saglabāti visi aromāti, jo ozols "maskē" patieso garšu, līdz ar to Chablis buķeti un īpašos aromātus. Patiešām, nostādināšana neitrālās tilpnēs ļauj saglabāt sākotnējo tā tīrību, ko Francijā sauc par goût de terroir (burtiski – augsnes garša). Savukārt vīni, kas nostādināti ozolkoka mucās no dažiem mēnešiem līdz gadam, ir sarežģītāki, ar raksturīgu vaniļas aromātu, tomēr, pēc daudzu uzskatiem, saglabā savu tipiskumu.Jautājums par Chablis izturēšanu ir arī saistīts ar vīna klasi. Vienkāršos Chablis ir pat labāk nostādināt neitrālās tilpnēs, jo ozols var apslāpēt to aromātiskās un garšas īpašības. Savukārt, izturēt ozolkoka mucās ir jēga tikai augstas klases vīnus, kas ir bagāti un piesātināti, ar labu struktūru – tad nostādināšana ozolā var nākt tiem par labu.

Ir 4 Chablis vīna klases:- augstākā ir Chablis Grand Cru – tiek ražoti vispiesātinātākie un izsmalcinātākie subreģiona vīni. Apellasjons ietver 7 Climat (Burgundijā – tas ir vīna dārzs vai vīna dārza apgabals ar vēsturisku nosaukumu, kas iekļauts zemes kadastrā), kuru nosaukums tiek obligāti norādīts uz etiķetes (kaut arī pēc likuma tas nav obligāti). Assamblēt šo vīna dārzu produkciju ir aizliegts. Chablis Grand Cru (Šablī Gran Krū) vīna produktivitāte tiek fiksēta ar likumu un sasniedz 35 hektolitrus uz hektāru, to minimālais stiprums sastāda 11%. Šo vīnu var izturēt vēl pudelē 10 – 15 gadus vai pat ilgāk. Šie vīni ir tikai 1% no visiem Chablis vīniem.- Chablis Premier Cru – uz etiķetēm var tikt norādīts viens no 40 Climat nosaukumiem, bet ja nav, tas nozīmē, ka vīnogas nākušas no diviem vai vairākiem dotās kategorijas vīna dārziem. Chablis Premier Cru vīna produktivitāte ir ierobežota ar 40 hektolitriem uz hektāru, minimālais stiprums 10,5%. No visiem Chablis Premier Cru ir 14%.- Chablis ir lielākā apelācija, kura veido aptuveni 2/3 no visiem Chablis vīniem.- Petit Chablis nāk no nelieliem rajoniem uz Chablis apgabala robežas un veido 1/5 daļu no visiem Chablis. Šajos rajonos ir krītaina augsne, kas tiek uzskatīta par sliktāku, nekā visā apgabalā kopumā, tādēļ Petit Chablis kotējas zemāk, kaut gan daudz kas ir atkarīgs no konkrētā vīndara.Augtākās klases Chablis Grand Cru labāk lietot 10 – 14°C, Chablis un Premier Cru 10 – 11°C, Petite Chablis 8 – 10°C. Parasti Chablis nedekantē, tomēr daži eksperti jaunos Chabli iesaka dekantēt pusstundu pirms pasniegšanas.Būtiska ir glāzes forma, kurai jābūt tulpes zieda formā ar kājiņu, lai roku siltums to nesildītu un tai būtu jābūt piepildītai tā, lai vīnam būtu vieta, kur kustēties un pašam elpot, jo aromāti koncentrējas glāzes augšā, kur ir sašaurinājums. Var pamēģināt ar divām dažādām glāzēm, iespējams, ka būs pārsteigums par dažādajām garšām :)))Kaut arī Chablis gatavošanas process A – Z notiek tālu no jūras, tomēr augsne, kurā augušas vīnogas spēj dot to, ka tas lieliski sader ar jūrasveltēm, ceptām vai grillētām upes zivīm. Chablis spēj līdzsvarot jebkuru smagumu ar olām, omletēm. Lieliski sader ar kazas sieriem, cietajiem sieriem, dod kraukšķīgumu salātiem. Augtākās klases Chablis jau labi sader ar balto gaļu.

 

Chablis Laboure Roi Le Beaunois

Labouré-Roi vīndarītava ir ģimenes uzņēmums, kas darbojas kopš 1832. gada un šodien ir viens no vadošajiem Burgundijas vīna tirgotājiem. Uzņēmums savu produkciju eksportē uz vairāk kā 30 valstīm, piedāvājot Chablis Laboure Roi Le Beaunois.